• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Go Izbirsav Linux Taskbar-ot... Help?

  • Ја почнал/а темата
  • #1
28 септември 2008
523
69
Тетово
twitter.com
Nenamerno go izbrisav Linux Meni-To Najgore na Ubuntu 7.10(znaete koe meni), i sega neznam kako da go vratam. Ve MOLAM za pomos!

P.S: Pisuvam latinica bidejki neznam kako da namestam kirica pod Ubuntu. Ubuntu stvrano dobro, no bidejki sum nov (NooB sto bi se reklo) vo nego, ce ve molam za pomos
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22,122
27,387
kalco.ru
Right click on a panel --> "+Add to Panel" --> Menu Bar --> Click Add -->Notification Area --> Click Add

или
ALT + F2
па во диалог прозорчето пиши gnome-panel
 

Aleks

Gaining Experience
18 мај 2007
5,748
288
За МК трастатура:

System > Preferences > Keyboard &> Layouts > Add > Избираш македонски > Add &> Layout Options > Layout switching > селектирај АЛТ+Шифт а дештиклирај Both alts

(Последниот чекор не морален)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,570
Мислења
820,760
Членови
28,229
Најнов член
redstone
На врв Дно