• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Go Daddy - Promo Codes

AlexDGreat

Intern
13 февруари 2009
83
0
да .com ќе биде едниот домејн
фала многу на одговорот

*сакам нешто да прашам за .мк , знам дека може да си регистрирам домејн .мк преку нашиве хостинг компании (mkhost , uhost) за да го заобиколам марнет е сега кога ќе го земам домејнот од нив јас имам целосна сопственост врз него right ?

(sry for offtopic)
:O
Eventualno Ako ti se nafati host kompanijata, ama ne veruvam deka bezpari bi se zamarale i domenot ke bide na novno ime pa plakanje bla bla. A MARNET e marnet ti e mk fail na vekot vrabotile nekoi 30%, i odi razberi se.
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,467
1,086
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
patriot1 е новиот код, незнам дали сеуште работи. Проверете.
 

CofD

Intern
17 август 2010
259
24
Ај некој поефтин коа ќе има ќе зеам, а ова 1,79 ако земеш хост од нив
 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,467
1,086
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
^ lol колку касниш, мислам дека веќе не работи кодот.
 

stefan_v

On your way to fame
3 мај 2010
1,424
595
macedonius.com
LOL, што се испофали не ти требаше...тролањево...ако си знаел што не го стави[email protected]
1. Извор - вчера го најдов на Google преку godaddy 1 dollar domain september
2. Само што го пробав - работеше и веднаш го постирав овде...
еве ти доказ дека добив намаление:


 

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,467
1,086
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
cool story bro.
Не го споделив тука затоа што на Твитер повеќе ќе го видат отколку на ит форум со 50 users max cap.
 

jove

Intern
9 септември 2009
81
0
Некој да постира код за 1долар домаин од godaddy.com ?
Најдов некој ама сите се поминати!
 

stefan_v

On your way to fame
3 мај 2010
1,424
595
macedonius.com

pipelin

Practice makes perfect
8 мај 2010
1,467
1,086
pipelin's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 3210M @ 2.50GHz
Motherboard
FUJITSU FJNBB1C (CPU Socket - U3E1)
Storage
Samsung SSD 860 QVO 1TB
RAM
16GB DDR3 SODIMM
Video card
Intel HD Graphics 4000
OS
Windows 10
Немојте 1&1 да сте купиле домен. Да не речете не сум ве предупредил.
 

stefan_v

On your way to fame
3 мај 2010
1,424
595
macedonius.com
Јас ги имам користено за хостинг(хостирано полно страни), а и знам дека се ОК.
@pipelin Кога кажуваш нешто докажи се, или воопшто некажувај. Не сме видовити да погаѓаме на што мислиш.
 

jove

Intern
9 септември 2009
81
0
Ќе може да се најди купон од godaddy или да купам од 1&1 само дали се сигурни не знам?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #48

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2,411
1,144
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Dear Goce,

Thank you for contacting us.

Unfortunately, at this time our services do not reach Macedonia.

I do apologize for this inconvenience.

If you have any further questions please do not hesitate to contact us.

--
Sincerely,
Sales
1&1 Internet
Вака ми одговорија минатата година. А гледам уште не сме во нивната листа.
 

Pashata

Intern
29 септември 2009
69
2
али не го користете , ко стигнав на крајот од регистрацијата најдолу ти пиши после 1 година автоматски ти земат од картица 34 долари за да ти го продолжат домејнот :D
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,045
Мислења
837,518
Членови
28,976
Најнов член
Horus
На врв Дно