• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GMail Verify... Fake или не?

  • Ја почнал/а темата
  • #1
D

DimitarMK

Гостин
Денес ми стигна чудна порака на GMail. Се работи за верификација на маилот. Еве прочитајте сами:

 

Vavo

Intern
20 октомври 2007
270
15
Skopje
Ниеден реален mail од компанија нема да те тера да пополнуваш формулар преку mail туку би те упатил на нивната страна.
 

petar.bt

Intern
12 август 2007
731
20
за пораката

мене не ми стигна вакава порака а исто така користам gmail.
 

igorkrst

Intern
13 јули 2007
400
1
Сигурно DimitarMK знаел или се сомневал дека е замка, туку корисно е тука да го постира.
 

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Знам дека е стара темава, али да кажам јас пак:

Онлајн компанија како Гугл, Јаху или Хотмелј нема НИКОГАШ да ја бара Вашата лозинка на никаков начин (маил, чет....). Затоа, ако некој тоа ви го побара да знаете дека е scam!
 

SuperMiki

Intern
12 август 2008
90
0
Види го жити се скамерот,сигурно е нигериец.
Ни англиски не знае да пишува како шо треба.
Како што кажа некој погоре,барањето на лозинката никогаш нема да биде барана од страна на провајдерот што ја нуди услогата.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,757
Мислења
849,932
Членови
29,460
Најнов член
Jkana
На врв Дно