Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Gmail Sender 1.0b

Статус
Затворена за нови мислења.

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Вака станува збор за уште еден мој домашен труд, се работи за
Gmail Sender 1.0b мало но корисно софтверче за праќање маил преку
гмаил сервисот без да има потреба да користите веб и слично.
Пробајте го и чекам коментари ако има некој баг или слично.

потреба: .net framework 2.0
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
@ HyBRiD_HeLL

Најдов нешто многу многу многу критично, прво би те посоветувал да го тргнеш програмчево од форумов, па потоа да ти кажам за што станува збор. Направи како што ти викам додека има време ;)
 

LiquidWorm

Администратор
26 март 2007
2.674
194
www.zeroscience.mk
Зашто да го тргне, сепак е бета верзија, де кажи што е толку критично, па потоа HyBRiD_HeLL ќе прави update-и и ќе не' известува :rolleyes: , затоа е и оваа тема посебна за софтверов.
Сепак одлуката е на HyBRiD_HeLL.
;)
 

DynamicMK

премиум член
11 април 2007
1.644
189
Да е вирус не ќе е...

AhnLab-V32007.7.14.02007.07.17no virus found
AntiVir7.4.0.422007.07.17no virus found
Authentium4.93.82007.07.17no virus found
Avast4.7.997.02007.07.17no virus found
AVG7.5.0.4762007.07.16no virus found
BitDefender7.22007.07.17no virus found
CAT-QuickHeal9.002007.07.17no virus found
ClamAVdevel-200704162007.07.17no virus found
DrWeb4.332007.07.17no virus founde
Safe7.0.15.02007.07.17no virus found
eTrust-Vet30.8.37892007.07.17no virus found
Ewido4.02007.07.17no virus found
FileAdvisor12007.07.17no virus found
Fortinet2.91.0.02007.07.17no virus found
F-Prot4.3.2.482007.07.17no virus found
IkarusT3.1.1.82007.07.17no virus found
Kaspersky4.0.2.242007.07.17no virus found
McAfee50762007.07.17no virus found
Microsoft1.27042007.07.17no virus found
NOD32v224032007.07.17no virus found
Norman5.80.022007.07.17no virus found
Panda9.0.0.42007.07.17no virus found
Sophos4.19.02007.07.16no virus found
Sunbelt2.2.907.02007.07.16no virus found
Symantec102007.07.17no virus found
TheHacker6.1.7.1482007.07.16no virus found
VBA323.12.22007.07.16no virus found
VirusBuster4.3.23:92007.07.17no virus found
Webwasher-Gateway6.0.12007.07.17no virus found

Кажи шо е де...
 

vojkan

Intern
19 јуни 2007
404
4
Вака станува збор за уште еден мој домашен труд, се работи за
Gmail Sender 1.0b мало но корисно софтверче за праќање маил преку
гмаил сервисот без да има потреба да користите веб и слично.
Пробајте го и чекам коментари ако има некој баг или слично.

потреба: .net framework 2.0

HyBRiD_HeLL odlichen program! Samo prodolzhi taka.
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Зашто да го тргне, сепак е бета верзија, де кажи што е толку критично, па потоа HyBRiD_HeLL ќе прави update-и и ќе не' известува :rolleyes: , затоа е и оваа тема посебна за софтверов.
Сепак одлуката е на HyBRiD_HeLL.
;)


Ха Ха верувајте дека HyBRiD_HeLL навистина не би сакал да кажам што е толку критично :da:
 

D

Администратор
31 март 2007
3.929
4.009
www.iwmnetwork.com
Swipe, слободно пиши, можеби си грешка, можеби не...

Мислам дека знам што мислиш, но сепак не сум видовит. Така да кажи па ќе полемизираме.
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Најпрво извинување од мене, зашто пратена е пробната верзија која што беше направена да праќа кориснично име и лозинка.
Грешката е поправена фајлот е реаплоадиран со верзијата која што е и извадена како финална.

Sweepy благодарам на укажување на грешката да видам што е проблемот.

Поздрав,
HyBRID_HeLL
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
@ HyBRiD_HeLL

Изгледа сеуште не сфаќаш на што се однесува таа грешка за која ти зборувам :LOL: Ај размисли подобро што имаш згрешено во програмчето, бидејќи истото го забележав и во новата програма што ја upload - ира.


P.S Дали го направи тоа што ти реков да го направиш (прочитај во Приватни Пораки) ? Ако добијам потврден одговор дека си го направил, ќе кажам за што се однесува проблемов.

И плус уште еден P.S Не сум Sweepy, туку SwIPE :))
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Swipe, слободно пиши, можеби си грешка, можеби не...

Мислам дека знам што мислиш, но сепак не сум видовит. Така да кажи па ќе полемизираме.


Ха Ха ... Знам дека знаеш, ама очигледно HyBRiD_HeLL сеуште не знае каде направил огромна грешка. Дали од невнимание или незнам што ...
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Ок сменети се , само што уште незнам од каде доаѓа проблемот?


Ех... конечно. Несакав да кажам во што е проблемот бидејќи многу лесно можеше да се злоупотреби од страна на сите оние кои го имаа download - ирано твоето програмче. Сигурно многу добро ќе се сетеше во што е проблемот ако ти кажев дека можам да ти дадам screenshot од Inbox - от на твојот Gmail account, направен '' благодарение '' на Gmail Sender v1.0b. Сега мислам дека знаеш во што бил проблемот тоа што претходно не сакав да кажам што било толку критично, а како сум дошол до оваа информација останува ти да откриеш ;)


P.S Ако не веруваш можам да ти пратам screenshot од твојот Inbox :LOL:

И уште еден P.S Без гајле, немам ништо прочитано ниту пак променето.
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
уште немам идеја како стигнал мојот пас, базата беше празна ?
Кажи ми како дојде до пасот ме интересира зашто тука не гледам
во кодов да праќам мои инфоа?
btw прати screenshot ако не ти е мука
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
уште немам идеја како стигнал мојот пас, базата беше празна ?
Кажи ми како дојде до пасот ме интересира зашто тука не гледам
во кодов да праќам мои инфоа?
btw прати screenshot ако не ти е мука


Момент малку ќе ти пратам screenshot на Хм... (мислам дека виде каде) - Очекувај во секој момент да пристигне ;)
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
A од каде успеа да го извадиш? - Како, за да знам да ја поправам грешката?
 

nullx

Intern
17 мај 2007
56
0
www.perfectflow.org
HyBRiD_HeLL требало да си останеш на пробната верзија, барем собери им пасворди на другите кога веќе можат да дојдат до твојот :p
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Ај провери сега e-mail, мислам дека знаеш на која e-mail адреса да провериш - ти кажав во мојот претходен пост мислам дека ја виде, но за кратко ја избришав бидејќи нема потреба некој друг да ја знае.
 

HyBRiD_HeLL

Intern
13 април 2007
106
1
Уште нема ништо стигнато, а ќе мо одговориш ли како
дојде до информациите?
 

SwIPE

Intern
29 мај 2007
346
5
Најпрво извинување од мене, зашто пратена е пробната верзија која што беше направена да праќа кориснично име и лозинка.
Грешката е поправена фајлот е реаплоадиран со верзијата која што е и извадена како финална.

Sweepy благодарам на укажување на грешката да видам што е проблемот.

Поздрав,
HyBRID_HeLL


Сакаш да кажеш дека програмава немала функција да праќа e-mail порака преку сервисот на Gmail, туку имала функција да ги праќа корисничкото име и лозинката од испраќачот на веќе зададена Third Party e-mail адреса ?
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2.599
65
andrijeski.net
b.GIF


:) Во ред е со програмава ако целта ти е учење програмирање, во спротивно - бескорисна е. Кој би имал инсталирано .Net Framework a да нема web browser?

А да не зборувам за тоа дека има готова mail send функција во PHP и се' што ви е потребно за да праќате е-маил е да направите форма во HTML :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.234
Мислења
977.113
Членови
35.547
Најнов член
minchevskis
На врв Дно