Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Gmail проблем

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
360
481
Би сакал да замолам за пожош.
Gmail се пошандрца пред некој ден и коллу што гледам како од мојот маил да пушта маејлови до други адреси. Најчесто се непостоечки ама има некој и што реално постојат.
Станува збор за 200 пораки отприлика дневно што стбарно ме нервира.
Би сакал да замолљм за помош то да правам.
Послесниве два дена стигаат вакви пораки како на сликава што значи дека сеуште пробува да се испратат.
Некое мислење како да го решам проблемов. Фала
9edf25949ecf343a22a8dfe3d814ad2f.jpg


Sent from my SM-A336B using Tapatalk
 

Potop

Gaining Experience
26 декември 2013
360
481
Дали ти е Gmail врзан со Outlook, Thunderbird или некој друг mail client?
Не е со ништо поврзан.
Онаку три акаунти имам активни на апликацијава на телефон а само на приватниот ова се случува

Sent from my SM-A336B using Tapatalk
 

daci181

Intern
28 декември 2018
21
5
Ако може помош што ск разоткрил и кај мене ова се дешава а и fb ми го хакнаа на outlook
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.356
1.091
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

gdamjan

Unstoppable
3 април 2008
3.488
2.420
Скопје
damjan.softver.org.mk
gdamjan's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 Pro 4650G / Cooler Master Hyper 212 Black
Motherboard
MSI MAG B550m Mortar Wifi
Storage
NVME: 1TB AData XPG SX8200 Pro / HDD: 2x 2TB Toshiba P300
PSU
Gigabyte G750H
RAM
G. SKILL Ripjaws V Series 2x 16GB / DDR4 3200Mhz/CL16
Video card
Vega 7 on APU
Case
Bequiet! PureBase 500
Mouse
Logitech MX Anywhere 2S
Keyboard
ThinkPad USB Keyboard With TrackPoint (sk-8855)
OS
Arch Linux
SMS 2FA не е баш најбезбеден.
TOTP (популарно наречена authenticator app ко Aegis) или па USB FIDO2 је нешо боље
 

Daniel86

Epic
28 мај 2013
3.700
10.105
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i5 11400 & Deepcool AK620
Motherboard
Gigabyte Z590 UD AC
Storage
Samsung 980 Pro NVMe 500GB & Samsung 980 PRO NVMe 1TB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Asus Rog Strix 850W
RAM
2X 16GB DDR4 3200MHz Kingston Fury Beast CL16 RGB
Video card
Intel UHD730 & Asus RX5700XT OC 6GB
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
MX Master 3
Keyboard
Coolermaster Devastator 3
Audio
Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 10 Pro 64bit
Јас имам наместено смс, поточно 2FA.
Ниту смс стига, ниту ме бара некој од гмаил.
На кој мобилен оператор си? Јас сум на А1 и стига смс во истиот момент кога ќе го внесам пасвордот.
 

theKatmer

Gaining Experience
10 јули 2022
97
110
Ако може помош што ск разоткрил и кај мене ова се дешава а и fb ми го хакнаа на outlook
Менувај лозинки на се што имаш и одлогирај ги сите други уреди преку апликациите
Мислењето е автоматски споено:

Луѓе, не користете една лозинка за 10 разни платформи.
 

kolesk

On your way to fame
6 февруари 2016
421
559
На кој мобилен оператор си? Јас сум на А1 и стига смс во истиот момент кога ќе го внесам пасвордот.
А1 сум и јас. Не знам дали има некаква врска, тоа што на сите уреди што сум пробувал, биле поврзани на мое вифи
 

JamesKirk

Practice makes perfect
12 февруари 2015
1.356
1.091
Струга
www.facebook.com
JamesKirk's setup  
Processor & Cooler
i3 1215u
Motherboard
Lenovo
Storage
Solidigm P41 Plus 512gb + Samsung QVO 870 1tb
RAM
16GB
Video card
Intel UHD Graphics
Mouse
MSI
Keyboard
MSI
Monitor
Samsung LS24C310EAUXEN
OS
Windows 11 PRO

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.550
Мислења
964.777
Членови
34.921
Огласи
2.634
Најнов член
Natalija Canevska
На врв Дно