• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Глупост на денот

  • Ја почнал/а темата
  • #1

zlochko

Intern
23 мај 2008
140
7
www.linkedin.com
Следува цитат од денешна вест на Нетпрес:

“Интернет сајтот на грузиските вести, твди дека ги нападнал сосема нов вирус, таканаречен “ДДОС”, против кој нема адекватен одбрамбен механизам. Вирусот функционира така што ги онемозможува операторите на сајтот да ја изменат содржината на својата страница.

За остатокот од глупоста посетете:
http://netpress.com.mk/vest.asp?id=37456&kategorija=6
...иако темата е крајно сериозна.
 

MetalGear

On your way to fame
14 април 2007
3,000
509
www.ibiz.mk
ОМФГ:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:

ма каква глупост на денот ова е на месец, не велам година бидејќи секогаш може да им текне поголема глупост

иако е ова од незнаење или недобар превод:)

во секој случај тешка глупост
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
:LOL::LOL::LOL::LOL::LOL::LOL:
И после народот бил тапа за ИТ кога необразувани(за ИТ) пишуваат вакви работи по весници и интернет
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Holly sh*t ова е најјаката вест што ја имам слушнато во последниве 20 години од мојот живот(колку што ги имам).
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Од секогаш е copy-paste за некои вести на нашите "забавни" страни.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
Леле ц,ц,ц,овие уште по смешни,затоа не чини да се препишува :LOL::LOL:
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3,036
203
404
www.igorjanevski.com
од кога почнаа неписмени да објавуваат содржини
trakilaki исто така и подолгите реченици му се неразбирливи
па така е подобро да пишува со кратки:)
Pa neka se sredat malku kompaniite sto gi objavuvaat ovie raboti.

btw da ne preteruvate malku so napaganje na nekoi clenovi na forumov?
Ako imate nesto protiv postovite na nekoj clen, pratete mu PM i kazete mu deka ne mu se vo red postovite... i da se potrudi da se popravi, a ne so off-topic da gi ismejuvate pred site clenovi na forumov. (se izvinuvam za off-topic)
 

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net
Жално.. Ако грешат за вакви банални работи, можам да замислам колку видоизменети доаѓаат другите вести кај кои неможеме толку лесно да процениме дека немаат смисла :ermm:
 

Laki Luciano

Intern
27 мај 2008
332
3
Мислам дека ова е пишувано од новинар кој не е толку информатички образован, па секој напад претставува "вирус". Не верувам дека новинарот е неписмен, ваков, таков како што го нарекувате... сепак е само новинар, нели?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,735
Мислења
863,567
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно