1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Глуп Huawei HG8245H рутер/ONT од T-Home

Дискусија во форумот 'Wi-Fi' започната од gdamjan, 13 Февруари 2016.

 1. gdamjan

  gdamjan
  On your way to fame

  2,248
  517
  3 Април 2008
  По dhcp се објавува како DNS сервер и на својата ipv6 адреса (локална fe80::1).
  А не слуша на таа адреса за DNS. Резултат, пола од dns request-ите се неуспешни.

  Исто така има вакво подесување во `wifi` делот:
  Number of Associated Devices: [ ] 1-32 … 32 е максимум???
   
  На Oktar му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,402
  6,509
  27 Март 2014
  Дa 32 е мaксимум. Штo oчекувaш oд кинез рутер.
   
 3. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,295
  3,705
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Мање више 32 е лимит по радио на сите рутери...
   
Слични теми
 1. IT Boss
  Одговори:
  6
  Прегледи:
  1,438
 2. Psycore
  Одговори:
  17
  Прегледи:
  1,789
 3. Master_Boy
  Одговори:
  25
  Прегледи:
  2,627
 4. D
  Одговори:
  13
  Прегледи:
  1,402
 5. Green138b
  Одговори:
  18
  Прегледи:
  2,083
Вчитување...

Сподели

Вчитување...