1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

globfone.com бесплатни смс и повик

Дискусија во форумот 'VoIP' започната од it_boy, 28 Јануари 2020.

 1. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  314
  275
  9 Јули 2018
  Машко
  Сакав само да ја споделам страната на која ја најдов случајно globfone.com значи нуди бесплатни пораки дури и разговор (мислам максимум 1 разговор на ден е дозволен) сигурно има и лимит на пораките и двете ги тестирав функционираат кај нас,па доколку некој му треба решив да го споделам,единствен проблем е тоа што неможе да се бара и праќа смс на телекабел број 074
   
  На skullmonkey, goceiva, damil и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. thinking_in_binary

  thinking_in_binary
  Intern

  1
  0
  6 Декември 2019
  Машко
  Пред малку успешно испратив SMS на број кој е на Telekabel.
  Морам да напоменам дека тел. број е оригинално од Vip и почнува на 077.
   
 3. krema

  krema
  Professor

  10,020
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
  Колку пораки дневно можат да се пратат преку овој сервис?
   
 4. viktorce

  viktorce
  Gaining Experience

  351
  258
  13 Март 2015
  Машко
  убава работа само што не работи на сите броеви.
  Пример на 076 несака, а 071 супер е. Гледам дека има и за странство што ќе ми заврши работа се надевам.
  Дали е ограничено колку може да изнесува еден повик
   
  Последна промена: 29 Јануари 2020
 5. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  314
  275
  9 Јули 2018
  Машко
  Немам тестирано баш ама како што читав во Faq не кажува на колку точно започнува лимитот
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  10,020
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
  Е да, ваквите сервиси можат и да се злоупотребат, но на секоја активност може да и се влезе во трага.
   
 7. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Intern

  63
  34
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Работи и 076 сега пробав, кога ставаш со нула тогаш нејќе
   
  На viktorce му/ѝ се допаѓа ова.
 8. BadGirl007

  BadGirl007
  Intern

  109
  28
  3 oктомври 2018
  Женско
  Колку ми беше потребна ваква страна пред некој месец, но сите што ги пробав беа скам. :angry:
   
  На it_boy му/ѝ се допаѓа ова.
 9. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  437
  204
  28 ноември 2015
  Машко
  Која апликација ја инсталирате? Tinder?

  Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
   
 10. Avid

  Avid
  Guru

  4,170
  6,213
  21 Јануари 2009
 11. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  437
  204
  28 ноември 2015
  Машко
  Јас неможам да ја нјдам таа апликација :D скриншот некој од апликацијата со цел текст?
   
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,170
  6,213
  21 Јануари 2009
  На riki_staff му/ѝ се допаѓа ова.
 13. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  437
  204
  28 ноември 2015
  Машко
  Не е достапно за Македонија ☹️[​IMG]

  Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
   
 14. it_boy

  it_boy
  Gaining Experience

  314
  275
  9 Јули 2018
  Машко
  на iphone функционира без проблем
   
 15. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  437
  204
  28 ноември 2015
  Машко
  Епа чорба

  Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
   
 16. krema

  krema
  Professor

  10,020
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нема да можеш да праќаш пораки од непознат број. :D
   
 17. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  437
  204
  28 ноември 2015
  Машко
  Не бре

  Sent from my BLN-L21 using Tapatalk
   
 18. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,715
  7,090
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Некаде прочитав дека преку ова била испратена лажната дојава за бомба во шити мол, тој тазе вработениот сакал да го дупчи шефот :D
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 19. krema

  krema
  Professor

  10,020
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ептен си добро прочитал, за воља на вистината тоа се случи еден ден после креирањето на оваа тема, случајност или ... :)
   
  На Daniel86 и damil им се допаѓа ова.
 20. riki_staff

  riki_staff
  Gaining Experience

  437
  204
  28 ноември 2015
  Машко
  Не би рекол

  Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
   
 21. kiko98

  kiko98
  Intern

  14
  3
  29 ноември 2015
  Машко
 22. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,715
  7,090
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Исто пишуваше дека има забрана за напуштање на домот и државата, се соочува со кривична пријава и забрана за вршење било каква дејност во таа област итн итн. Дете некое 19 години си го поебало животот ради глупости... Така да вие што читате памет у глава.
   
  На damil и olikomerc им се допаѓа ова.
 23. Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,399
  3,731
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Никој не му е крив ко е глуп.
   
  На spiritBreaker му/ѝ се допаѓа ова.
 24. krema

  krema
  Professor

  10,020
  9,654
  24 Јуни 2009
  Машко
  Сеир му гледале на шефот. Лудаци :)
   

Сподели

Вчитување...