1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Global Game Jam Македонија

Дискусија во форумот 'Гејминг општество' започната од skullmonkey, 13 Јануари 2013.

 1. smileymkd

  smileymkd
  Intern

  55
  30
  11 Декември 2013
  Машко
  Game Development
  гледам направиле нешто сосем 14то, барем на сликата, не ми се ни отвара да видам што има, иначе името на тимот имаше 21 и нешто sainz или слично.
  Инаку би сакал догодина поорганизирано, ке ги скорнат сите програмери има 8 да речеме, се праат 4 тима по 2 програмери, и осталите дизајнери и све што има се поделат подеднакво и се прави нешто, а овоа беше феил на годината...
  пс. ако има заинтересирани за гејм девелопмент да направиме нешто на форумов радо би учествувал или помош литература било што.
  Пс. имам скромна литература за оваа тематика, и тоа доста добро богатство потрошено на неа, а некој од овие книги можеби и во мк никој да ги нема :)
  пс. таа на втората најлево, комедија е :D
  [​IMG][​IMG]
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 2. edin.ademovic

  edin.ademovic
  Gaining Experience

  492
  276
  16 Февруари 2014
  Машко
  Студент
  Ми се свиѓаат игрите што излегоа од GGJ :) Само не сум упатен - дали тие игри се “познати“ и по странство?
   
 3. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,870
  2,985
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Како мислиш “познати“?
   
 4. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  830
  279
  18 ноември 2013
  Машко
  А шо прајме за ова година ?
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 5. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,843
  1,370
  10 Август 2010
  Машко
  Доколку се одржува повторно, треба да склопиме еден тим од форумов. Повторно да идам без тим, како последниов пат - NO WAY, лошо искуство :).
   
 6. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,870
  2,985
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Исто ко лани и годинава. Посклден викенд од Јануари.
   
 7. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  830
  279
  18 ноември 2013
  Машко
  Јас имам веќе имам тим ама јас сум од битола не идам до скопје ако е некој од битола за ти од ит.ком.мк нека се приклучва
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 8. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  753
  1,184
  13 Февруари 2014
  Машко
  Па лани нели во 2 града се одржуваше ?? Скопје и Битола ако не грашам
   
 9. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  830
  279
  18 ноември 2013
  Машко
  Да во два града беше Скопје и Битола и предходниот бев
   
 10. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  753
  1,184
  13 Февруари 2014
  Машко
  Па што се секираш тогаш имаш веќе тим чекајте само за да се пријавите . Ако има некој од Битола друг тогаш ке се слушнете за ако може во ваш тим да е или ако се повеќе се се оформи и тим таму и решена работа :).
  Другар пробај да скопиш тим. Ако не успееш пиши ми.Јас имам веќе тим ако може ќе те земеме за во тим доколку не успее да се оформи.
  Во кој тим беше лани ?
   
 11. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  830
  279
  18 ноември 2013
  Машко
  Има веќе еден член од форумот во тимот тој е Tunas
   
 12. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  830
  279
  18 ноември 2013
  Машко
  Пријавени има за Битола ?
   
 13. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,843
  1,370
  10 Август 2010
  Машко
  Освен OldSchoolPvP, други во Скопје што купиле карта? :)
   
 14. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  830
  279
  18 ноември 2013
  Машко
  Битола има 55 засега пријавени јас зедов карти
   
 15. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,843
  1,370
  10 Август 2010
  Машко
  Вчера објавија, во Скопје останаа 20 карти од 100 :)

  btw и јас имам земено карта.
   
  На AndrejFerdzo му/ѝ се допаѓа ова.
 16. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,870
  2,985
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  10 имаше останати за ск во 00:00
   
 17. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,843
  1,370
  10 Август 2010
  Машко
  Како и да е, ја тука сум :D
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 18. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,827
  5,008
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Како се развива од година во догина Global Game Jam, јас имам се повеќе и повеќе работа...по тоа ќе го памтам. :) Се надевам некоја година ќе бидам полабав и ќе можам да се зезам како првата...
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 19. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,843
  1,370
  10 Август 2010
  Машко


  @OldSchoolPvP мислам дека твојот тим го направи ова, секоја чест! :oh:
   
  На OldSchoolPvP и skullmonkey им се допаѓа ова.
 20. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,843
  1,370
  10 Август 2010
  Машко
  Гораст што праиме со маичките :D
   
 21. PandaBomber

  PandaBomber
  Gaining Experience

  363
  457
  13 Јуни 2012
  Машко
 22. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  830
  279
  18 ноември 2013
  Машко
 23. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,843
  1,370
  10 Август 2010
  Машко
  Еве тука.
  Сеуште не.
   
 24. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  830
  279
  18 ноември 2013
  Машко
  И ние од битола чекаме
   
 25. sokki

  sokki
  Intern

  104
  15
  8 Септември 2009
  A ima nekoj so praj (t.e. znaj da napraj) igri za pari? Ili se e rekreativno.?
   
Слични теми
 1. HijackHacker
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  1,995
Вчитување...

Сподели

Вчитување...