1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Гледање спортски канали на Samsung S8?

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од skullmonkey, 30 Август 2018.

 1. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  4,031
  3,171
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Колега од театар (Дац :) ) ме замоли да му најдам начин да гледа Еуроспорт (тенис) на тлевизор (SONY Android) преку неговиот мобилен Samsung S8 (или 8 PLUS). Еден начин е преку KODI и Sportdevil ама за тоа ќе треба јас да му го сетирам и после може да му цркне по некое време.
  Некој друг начин имате на ум?
  Фала.
   
 2. Jovan2389

  Jovan2389
  On your way to fame

  685
  673
  22 Април 2013
  Машко
  Зошто преку S8 да иде целиот процес, коа има андроид ТВ?
   
 3. NanoCell

  NanoCell
  Gaining Experience

  344
  415
  10 oктомври 2011
  Машко
  Chromecast ? Главното прашање е на кој начин го гледа каналот, дали е некој рандом стреам или на легален начин преку нивната страна/апликација.

  Сепак мислам дека во двата случаи ќе помогне Chromecast, затоа што повеќето апликации имаат опција за cast, но во случај да отвара директно преку некоја интернет страна, има опција за cast на веб-страната и соодветната содржина (секако доколку истата е отворена преку Google Chrome).

  Поврзувањето би го извел еднаш и се додека мобилниот телефон и телевизорот се поврзуваат на истата wi-fi мрежа, не би требало да има проблеми и потреба од повторно поврзување.
   
 4. stoneeater

  stoneeater
  Gaining Experience

  82
  51
  23 Јули 2010
  Побарај ја redbox апликацијата за андроид по торенти, имаш 100/тици спортски канали (Арена,Спорт Клуб,Еуроспорт .....) или евентуално да ти ја пратам
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 5. shooter

  shooter
  Gaining Experience

  536
  351
  2 Март 2010
  Машко
  Имаше една апликација Mobdro за андроид, функционираше доста добро за бесплатно гледање на платени канали.
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ronnn

  Ronnn
  Intern

  67
  34
  14 Јуни 2018
  Машко
  Мобдро, симни ја од хром. Работи перфектно, ако случајно го кутнат линкот одма се става нов за неколку минути.
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  838
  2,172
  12 oктомври 2014
  Машко
  И ја користам мобдро.Квалитетот на сликата е мизерен,ама за на мобилен е ок.
  На тв да го пренесуваш тој сигнал ќе изгледа мизерно.

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  На goran_oh и skullmonkey им се допаѓа ова.
 8. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,416
  989
  8 Декември 2009
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  348
  332
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  LiveTV Kodi Serbia? Постојано ги обновуваат линковите.
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 10. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  4,031
  3,171
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 11. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,416
  989
  8 Декември 2009
  Ги обновуваат ама сликата е ужас. Со acestream имаш најмногу 45 секунди каснење и 1080p канали на линкот горе што го споделив.
   
 12. SmartGuru

  SmartGuru
  Gaining Experience

  348
  332
  27 Јануари 2013
  Машко
  Junior Ruby on Rails Developer
  Се што е бесплатно нешто му фали: лоша слика, кратко трае, сецка, бара обемно сетирање итн.
  Јас си плаќам IPTV (+ Smart IPTV app) и не се секирам многу за погоре наведените недостатоци (иако и IPTV не е совршено)
   
  На smole и goran_oh им се допаѓа ова.
 13. goran_oh

  goran_oh
  Practice makes perfect

  1,319
  1,108
  26 Април 2013
  Машко
  +1 иста шема и јас терам,само што јас сум презадоволен од Rapid IPTV.

  Sent from my ONEPLUS A5010 using Tapatalk
   
  На smole и SmartGuru им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...