• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Гледање на ТВ онлајн

daceee90

Intern
2 март 2008
234
9
Kako mozam da gledam pink tv na net free najdov nekolku programi za gledanje na tv no nikako ne mozam pink da go najdam:chudenje: dali moze nekoj da mi pomogne poss
 

trakilaki

Intern
15 мај 2008
1.084
18
A be jas pink na televizor ne gledam a ne pa na internet......
Ima nelegalni programcinja za gledanje na online TV....samo imaat virusi poveketo.
Koga gledam Liga na sampioni instaliram programce....gledam utakmica.....go brisam.....a posle go cistam PC-to:D
 

stefan007

Intern
27 јуни 2007
395
2
A koi programi koristite? jas izvadiv eden i se isto se gleda nekolku casovna programa, koga zavrsi pak od pocetok pa izbrisav
 

Fiasco

Gaining Experience
2 март 2008
3.036
203
404
www.igorjanevski.com
Јас имам користено SopCast и не беше лошо, само изгледа оти интернетот ми беше премногу ограничен па многу ми сецкаше и тешко палеше некоја програма :)) . Инаку имаше голем избор, околу 300 програми од сите области.

Бегај, знаеш само колку цедат овие програми? Интернетот лета ко ништо.
Точно. Многу влечат овие програми па не препорачувам да се користи освен ако не ти е неограничен или десетина гига интернетот :)
 

dime

Intern
13 мај 2008
163
3
Zattoo е многу добро програмче, работи и на Windows и на Linux, и има бааги програми со колку толку добар квалитет на слика (http://zattoo.com/en/tv-channels).
 

mALEFACTOr

Intern
18 јануари 2008
6
0
www.iluzionist.com.mk

zajko

Intern
26 мај 2009
84
1
Pink нема да ја нејдиш на нет. Ако сакаш NASA можеш да ја гладеш. :)) шала
Гледењето ТВ на комп ќе ти го троши нетот.
Ако сакаш толку да гледаш ТВ на комп, проблемот можиш да го решиш со купување на една ТВ-картица.

Позз
 

bojan_an

Intern
5 јануари 2008
96
1
Заборавив да напоменам, потребно е да почекате 3-4 секунди додека "проработи" баферот.

Десен клик на видеото па Zoom >
- Full Screen за да гледате на цел екран
- 200% за да гледате на цела рамка

кај мене појавува некоја грешка: "Can not create DirectShow Player", што му е проблемот, да не знае некој?

п.с. има некоја врска ова со тоа што Windows Media Player нејќе да се уклучи кај мене?
 

the Joker

Intern
10 август 2008
185
1
a mene da mi kazite link za sledenje na Nova TV ako mozi

oti ovie PROKLETI nasi operatori ke ja isklucat v nedela UPM

DSF isto taka ja isklucija
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.984
Мислења
890.295
Членови
31.719
Огласи
222
Најнов член
Cicoblageeeeee
На врв Дно