1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Гледање на камерата на телефон од компјутер или друг телефон

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од mariomako, 8 Септември 2011.

 1. mariomako

  mariomako
  Гостин

  Здраво,

  имам еден мобилен телефон ZTE ( заборавив кој модел, ако е битно ќе го напишам ) и сега сакам камерата да можам да ја гледам на друг телефон или компјутер, фактички тој да ми служи како безична камера.

  Дали е возможно?

  Поздрав
   
 2. viktormkd

  viktormkd
  Gaining Experience

  311
  289
  31 Јули 2011
  Машко
  Ако е Андроид телефонот, симни си од маркет некоја ip camera апликација и после тоа преку PC ќе ја пишеш ип адресата заедно со портот од програмот и тоа е тоа. Ако не е андроид, тогаш неможам да ти помогнам.
   
 3. DEJAN9

  DEJAN9
  Intern

  62
  4
  31 Мај 2011
  ima softver isto i za blackberry i za iphone a za tvojot tel nz dali moze da se najde nesto.
   
 4. tazeclence

  tazeclence
  Intern

  160
  14
  4 Јануари 2009
 5. Cevi

  Cevi
  Intern

  333
  32
  5 Февруари 2009
  Машко
  Оваа апликација е проверена лично од мене и работи одлично.Само што е за Symbian оперативен систем.
   
 6. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  ^ не е само за за симбиан,има и за Windows Mobile и Iphone и уште неколку,

  btw другар ми е моментално до мене со неговиот мобилен, на него има баш Symbian s60 и нејќе да се конектира..
  што и како треба да се подеси ако може да ми објасниш...
   
 7. Cevi

  Cevi
  Intern

  333
  32
  5 Февруари 2009
  Машко
  Тоа ме радува, што не е само за Symbian.Битно функционира одлично, без никакви пречки со совршена слика.

  Кажи ми конкретно на кој дел заглавуваш?
   
 8. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  да ама кај мене нејќе да работи на симбианчето...
   
 9. Cevi

  Cevi
  Intern

  333
  32
  5 Февруари 2009
  Машко
  Која верзија имаш на Symbian v3 или v5?
   
 10. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
  излгеда е 3

  напишав *#0000# и пишува Software version 03.08
   
 11. Cevi

  Cevi
  Intern

  333
  32
  5 Февруари 2009
  Машко
  :) Дај ми го моделот на телефонот.
   
 12. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,883
  1,453
  10 Август 2010
  Машко
 13. Cevi

  Cevi
  Intern

  333
  32
  5 Февруари 2009
  Машко
  Провери ПП и кажи ми каде заглавуваш.
   
  1 person likes this.

Сподели

Вчитување...