1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Гледајте бесплатно сателитски канали на вашиот компјутер

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од AMD_fan, 12 Јануари 2009.

 1. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,894
  1,472
  10 Август 2010
  Машко
  Го пропуштив твојот пост, сега видов што си постирал.

  Кој од тие канали даваат Англиска лига?
   
 2. StalkeR

  StalkeR
  Unbeatable

  4,211
  4,067
  5 Декември 2009
  Машко
  Јас за фудбал редовно гледам на Wiziwig dot tv. Има одлични хд стримови. Линкови од сопкаст, торент стрим, аце стрим...
   
  На pinky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,277
  20 Февруари 2011
  Машко
  Prebaruvajki preska za HD stream na Sky sport kanalite go najdov linkot mozda slikata ne e dobra no ne e i losa. :)

  Sky Sports
   
  На D3N1EL му/ѝ се допаѓа ова.
 4. pinky

  pinky
  Gaining Experience

  524
  424
  23 Мај 2009
  Sopcast линкови за HD стримови за скоро сите утакмици може да најдете на LiveFootball.ws.
  Обично стримовите се од руски канали, ама се наоѓаат и англиски, шпански, италијански, арапски...

  Може негде да се купи таков клуч?
  Кој add-on го користиш?
   
 5. Mr One

  Mr One
  Intern

  54
  34
  19 Јануари 2010
  Појма немам дали може да се купи клуч.
  Адон PVR IPTV Simple Client 1.6.1:
  Код:
  https://docs.google.com/folderview?pli=1&id=0B42OdYa12czTZ2huWjNIV0hYR0U
  Руски стримови, Дел од листата на канали:
  IP адресата оди пред udp.
  WotWeb скенер:
  [​IMG]

  Само пред udp додадете пр. втората ИП:
  Код:
  http://212.20.39.83:1234
  Стримот треба да исгледа вака:
  Код:
  http://212.20.39.83:1234/udp/233.7.70.127:5000
  За комплет листа скенирајте ги каналите преку SimpleTV плеерот.
   
  На pinky и D3N1EL им се допаѓа ова.
 6. Mr One

  Mr One
  Intern

  54
  34
  19 Јануари 2010
  Global Communication Net Plc - Бугарија
   

  Прикачени датотеки:

  • GCN.zip
   Големина:
   2.1 KB
   Прегледи:
   19
  На pinky му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Mr One

  Mr One
  Intern

  54
  34
  19 Јануари 2010
  Знае ли некој кој е отворен порт за макс тв преку udpxy.
   
 8. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  956
  519
  14 Јануари 2009
  Вчера гледав Милан Барса преку Ace Stream каналот го најдов преку http://www.wiziwig.tv/index.php?part=sports сликата беше кристално чиста, ме изненаде skysport 4 HD
  Зошто се користат овие плагините ?
   
 9. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  Ај кажете каде да барам HD стрим за вечер барса-реал ???
   
 10. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,277
  20 Февруари 2011
  Машко
 11. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  Се откажав од ова......напраив акаунт,инсталирав АЦЕ стрим...и на крај кога сакам да се логирам не ми го признава акаунтот............нешто полн е бројот..а ми пратија меил за верификација......
   
 12. streetbond

  streetbond
  Intern

  23
  1
  26 oктомври 2013
  Машко
  Da ne znae nekoj uopste dali ima sansa sky angliskite kanali da se gledaat sky one itn?
   
 13. greenline

  greenline
  Intern

  112
  24
  19 Мај 2012
  Машко
  @streetbond На овој сајт http://atdhe.eu/ има Sky Sports 1-4 и Sky F1
   
 14. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  304
  26 Јануари 2012
  da ne iamte iskustvo kako da gi gledma amerikanskite telvizii, na pr mav.tv ili dicovery toj od USA
   
 15. greenline

  greenline
  Intern

  112
  24
  19 Мај 2012
  Машко
  Преку SImple TV

  Discovery
  Код:
  rtmp://$OPT:rtmp-raw=rtmp://watch.ilive.to/edge/b5sk6101ty89jlz pageUrl=http://www.ilive.to/ swfUrl=http://www.ilive.to/player/player_ilive_2.swf token=abc109h
   
  На ileste му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Dingo

  Dingo
  Intern

  229
  32
  9 Август 2012
  Машко
  Студент
  Ако на некого му требаат Sky Sport 1,2,3 и Calcio (Италијанската верзија на спортскиве канали), нека ми пише по порака.
   
 17. ileste

  ileste
  Gaining Experience

  1,241
  304
  26 Јануари 2012
  a za mavtv toj e nov sega, blagodaram odnapred :)
   
 18. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  727
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Подобро здравје... Нон стоп апдејт прави човеков...

  STREAMS-M3U

  Симни си пушти си VLC и уживај :p ...
   
  На viktormkd и olikomerc им се допаѓа ова.
 19. greenline

  greenline
  Intern

  112
  24
  19 Мај 2012
  Машко
  @ileste Немам сретнато стрим до сега за тој канал.
  @Jokerski Како да симнам некоја листа од сајтот?
   
 20. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  727
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Десен клик save link as...
   
 21. greenline

  greenline
  Intern

  112
  24
  19 Мај 2012
  Машко
  Малку нубско прашањево. :)
   
 22. gokica

  gokica
  Модератор

  8,578
  10,742
  13 Јуни 2009
  Може ли некој на кратко да напише едно туторијалче што како за да се гледа сателитски канали на ПЦ.

  На пример Симни VLC од тука, симни овој фајл од таму, сетирај ова, сетирај она. Немам ич време да барам информации на нет.

  Мене ми треба за детски канали.

  Фала.

  Едит: ОК најдов.

  Симнете VLC.

  По старт одете долу лево кон средина и таму меѓу квадратестите копчиња имате и копче Toggle Playlist.

  [​IMG]

  Лево се појавува подмени при што во секцијата Интернет имате Channels.com.

  [​IMG]

  Алтернативно може да се вчитаат и плејлисти.

  Од сајтот кој погоре го посочи Џокерски преземете ги различните листи и импортирајте ги во VLC.

  Може и директно по даунлоад фајловите со екстензија м3u да ги сетирате да се отвараат со VLC па повторно ќе се отворат листи.

  Со дабл клик на каналот возите сателитско ТВ.

  Дај кажете други алтернативи.
   
 23. Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  727
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Немаш сетирања, симињаш
  m3u листа од линкот што го стаив горе, и идеш open with vlc... И барај по листите baby tv :)
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 24. greenline

  greenline
  Intern

  112
  24
  19 Мај 2012
  Машко
  @gokica А инаку само еден канал односно само еден стрим да внесеш во VLC:
  Media-> Open Network Stream->Network, се внесува стримот/линкот во дадениот простор и Play.
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 25. AlexM

  AlexM
  On your way to fame

  956
  519
  14 Јануари 2009
  Дали се наоѓа Арена Спрот вака на стрим ?
   

Сподели

Вчитување...