1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Гледајте бесплатно сателитски канали на вашиот компјутер

Дискусија во форумот 'Радио, телевизија, радио-телевизиски сигнал и него' започната од AMD_fan, 12 Јануари 2009.

 1. djanusev

  djanusev
  Intern

  1
  0
  23 Април 2012
 2. gokica

  gokica
  Модератор

  8,575
  10,732
  13 Јуни 2009
  Еден бамп на темава со прашање:

  Дали постои лесен начин да вртам бумеранг или други детски канали на ПЦ?

  Се извинувам но немам време да ги читам сите постови наназад а и воопшто да пребарувам нет за оваа проблематика па исто кажете некој добар програм со кој се гледаат сателитски канали на ПЦ.

  Фала.
   
 3. dejan_str

  dejan_str
  Unbeatable

  8,154
  4,865
  8 Април 2011
  Машко
  :cry:
  OMG Сега гледам од кога бил постот :blush:
   
 4. gligor

  gligor
  Gaining Experience

  225
  148
  5 Март 2008
  Машко
  Има! Мали екрани
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 5. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,291
  20 Февруари 2011
  Машко
  Hmm interesna tema.

  Ajde ako moze nekoj pomos malce.
  Instalirav programata otvaram ama na Macedonia mi dava samo 3 programi ?? znaci za da mozam da gi gledam drugite treba da gi pobaram po drzavite ili kako ide toa ?

  Primer sakam da gledam SkySport. ?

  EDIT :
  80% od site drzavi sto gi proveriv davat Error ??
   
 6. Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  374
  409
  25 Мај 2013
  Машко
  Kaj го најде баш тој.Абе брат јас плаќам па не го гледам ти бесплатно сакаш да го гледаш...Златен Sky,нема подобар.:) Мала шала!Се надевам дека нема да се налутиш!Инаку не верувам дека ќе можеш да го гледаш преку програмчево...
   
 7. vane44

  vane44
  Баниран/a

  1,417
  776
  26 ноември 2010
  SimpleTV после од кога ќе ја инсталирате ќе си симнете листа со канали и ќе ги убаците во него од овде
  http://filesamba.net/search.php?q=simple+tv+channels
  пријатно гледање фудбал и порниќи во HD:D
   
 8. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,291
  20 Февруари 2011
  Машко
  Epa zaebi, samo za Sky programite ja simnav programata.

  Ovie nasive pe*eri site Futbalski Ligi gi prekinaa , a pak od druga strana BoomTV osven za Animal programi za nisto drugo ne gi biva :D

  EDIT :
  Cicko @vane44 uste linkot da rabotese super ke bese ^.^ :)
   
 9. Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  374
  409
  25 Мај 2013
  Машко
  Добро ни Калчово не го даваат веќе или?Не успеав да фатам ниту една утакмица веќе.Дали го нема или до толку не сум успеал да фатам на Телма поим немам.
   
 10. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,614
  3,537
  11 Декември 2008
  Машко
  Не го даваат на Телма веќе, а ако имате МаксТВ ги пуштија Арена Спорт каналите таму, само арена1 е бесплатна барем ќе се гледа нешто, другиве се плаќаат 200 денари како цел пакет.
   
 11. Mr One

  Mr One
  Intern

  54
  34
  19 Јануари 2010
  All Jazeera Sport каналите пренесуват фудбал од сите европски шампионати.Стримови има по интернет.
  [​IMG]
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,291
  20 Февруари 2011
  Машко
  Stimovi ima od site kanali nego HD stream nikade ne moze da se najde ?
  @ Mr One

  Ako mozes pusti nekoj stream link od Al Jazeera na HD, ova na slikata kaj tebe e od programa ili kako posto gledam ima cisto kristalna slika... ?
   
 13. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,893
  1,464
  10 Август 2010
  Машко
  XBMC е како што гледам, само кои плагини користиш?

  Ни Англиска, ни Итаљанска лига нема... За Германска ни муабет не треба да правиме... Како да неможат да купат лиценца(или што и да е), па макар и без коментар да покажуваат некои интересни дуели..
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,291
  20 Февруари 2011
  Машко
  Barav nesto vo vrska so XBMC ova e izgleda ko nekoj vid App za Android ako ne gresam ?

  EDIT :
  Najdov i za Windows da istaliram da vidam sto ima kako ke spodelam pokasno tuka :)
   
 15. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Само raketatv му е мајката. Инсталирате TS Player (TorrentStream), си правите акаунт на сајтов и гледате што сакате. За спорт се најјаки, само што е руски коментаротот, ама мислам дека не смета тоа. Има и HD стримови, тестирано и работи перфектно. Поздрав дечки.
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  Ајде малце упатство....не разбирам што треба да симнам и каде се праи акаунтот
   
 17. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,291
  20 Февруари 2011
  Машко
  @Mr One
  Ke moze samo Zip fajlot od Al Jazeera programite da mi go pustis po PP ili tuka nema vrska ?
   
 18. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Акаунт се прави на вход горе десно.
   
 19. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
  Добро,направив..а кој TS да го симнам? Може линк:?
  EDIT: Најдов..ACE Stream

   
 20. Mr One

  Mr One
  Intern

  54
  34
  19 Јануари 2010
  Ова е XBMC за windows платформа, адон PVR IPTV Client со цел да покажува епг-то. Стримот е 1920x1080 од unistream листа со сопствен клуч. Не можам да ти ги дадам стримовите , клучот ќе биде блокиран.
   
  На uwemi му/ѝ се допаѓа ова.
 21. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,893
  1,464
  10 Август 2010
  Машко
  Само уште некои прашања, @Mr One

  -Треба некаква дополнителна опрема од типот на TV картица?
  -Од каде да најдам(/е и сите останати што сакаат) таков клуч?
   
 22. Dingo

  Dingo
  Intern

  229
  32
  9 Август 2012
  Машко
  Студент
  Кој сака да гледа бесплатно ТВ (избор од над 280 ТВ канали) нека ми пише по порака.
  Не објавувам линк од сајтот јавно бидејќи не сакам да добијам бан, бидејќи на некои форуми каде што има вакви теми имав добиено бан, што според мене не е нормално.
   
 23. Mr One

  Mr One
  Intern

  54
  34
  19 Јануари 2010
  Не треба ТВ картица тоа се стримови, само инсталиран адон во xbmc.
  Клуч нема да најдеш. За оваа листа што ја споменав имаше една _http страна (празна?), кога ќе се отвореше кодот унатре клучот. Сега повеќе не работи тоа, кој имаше среќа да го закачи клучот но и статична ИП сеуште гледа (работи од 12.2012).
   
  На D3N1EL му/ѝ се допаѓа ова.
 24. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,893
  1,464
  10 Август 2010
  Машко
  Уф штета искрено, да имам среќа барем од Англиска лига да најдам стримови со 480p ќе се клањам пред компјутеров...
   
 25. Cika

  Cika
  V.I.P

  2,529
  1,197
  8 Декември 2009
  Види го мојот пост, нема да се разочараш од квалитетот на сликата.
   
  На Enforcer_ му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...