Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Gjirafa50.mk Добри зделки

Deki22

Gaining Experience
7 мај 2018
55
66
Барајќи монитор наидов на овие два, мислам дека имаат ок цена.


LED Монитор GIGABYTE M27Q 18,590 MKD​


GIGABYTE M27Q X 28,690 MKD​

првиот 3 години веќе го користам
нема да згрешиш ако се одлучиш за него
 

olt96

Gaining Experience
18 јуни 2015
187
208
olt96's setup  
Processor & Cooler
r5 7600x
Motherboard
asrock b85m pro
Storage
1TB NVMe Samsung
PSU
deepcool 860w
RAM
32 gb corsair
Video card
7800xt
Case
Lancool 216
OS
windows 10
Барајќи монитор наидов на овие два, мислам дека имаат ок цена.


LED Монитор GIGABYTE M27Q 18,590 MKD​


GIGABYTE M27Q X 28,690 MKD​

И јас го користам првиот неколку години, сум доста задоволен. Незнам дали вреди овој вториот +10000. Во тоа време кога го купував беше буквално единствениот монитор по културна цена што ги задоволуваше моите потреби (1440р, 144хз, IPS ) .
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.966
Скопје
Земав јас AOC Q27G3XMN

Уште еден со убава цена, во Анхоч истиот модел е 21000
LG 27GP850P-17,190 MKD

Моделот е предобар, јас лично го имам, ама кога нема на залиха намалената цена е најпроста тактика за да намалат промет на конкуренцијата.
 

prolivot

On your way to fame
28 декември 2014
384
508
Моделот е предобар, јас лично го имам, ама кога нема на залиха намалената цена е најпроста тактика за да намалат промет на конкуренцијата.
Стоеше дека има на залиха преку 10 парчиња пред да постирам.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.668
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
И

Избришан член 42370

Гостин
Јас мислам треба да си ја поправат гаранцијава што им е по 1 година на било кој продукт. Веќе станаа неконкурентни во тој поглед.
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.419
5.528
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Јас мислам треба да си ја поправат гаранцијава што им е по 1 година на било кој продукт. Веќе станаа неконкурентни во тој поглед.
не може и тоа и тоа дечко.
 
И

Избришан член 42370

Гостин
Истите продукти што ги има во Ананас доаѓаат со купони поефтино + со целосна гаранција.
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.419
5.528
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.419
5.528
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon

Arahangel8

Баниран/a
18 февруари 2024
27
20
Тема во која ќе ги споделувате сите добри зделки од Gjirafa50 - најголемата онлајн продавница за технологија во Косово и во регионот
Дискусија само за производите кои се споделени како добри зделки вредат, не вредат и слично. Нитуедно офтопик мислење нема да се толерира и ќе биде членот баниран на 1 месец инстантно.
За други дискусии околу gjirafa ќе можете во другата тема да дискутираре која ќе биде преместена во офтопик.

Благодарам
Ако веќе одиш принципиелно во својата работа,ова е подтема за Македонски ИТ продавници..или свесно можеш да ги кршиш правилата..!?
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.833
17.668
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Ако веќе одиш принципиелно во својата работа,ова е подтема за Македонски ИТ продавници..или свесно можеш да ги кршиш правилата..!?
koj baniran pacient se krie pozadi ovoj niknejm?
 

Psycore

Practice makes perfect
12 ноември 2013
1.008
1.344
Скопје
Барајќи монитор наидов на овие два, мислам дека имаат ок цена.


LED Монитор GIGABYTE M27Q 18,590 MKD​


GIGABYTE M27Q X 28,690 MKD​

Вториот не баш. За околу 33000 мислам 4K 28" 144Hz KVM верзијата го земав лани од Галамино.
 

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.997
10.595
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
64GB (2x32) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XT 20GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro

xenon

Epic
15 јануари 2011
3.997
10.595
Skopje
xenon's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7950X, 420mm Arctic Freezer Push-Pull
Motherboard
Asux X670E-E
Storage
8TB (1 x 980 PRO 2TB + 3Х KC3000) SSD / 2 x 8tb HDD
PSU
Antec 1300W Pro Platinum
RAM
64GB (2x32) DDR5 6000Mhz G.skill TridenT Z C30
Video card
Gigabyte 7900 XT 20GB
Case
Enthoo Primo - Phanteks
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Logitech Craft
Audio
Asus Xonar STX, Adam A7x, Adam A3x, TC Electronic BMC-2 (DAC)
Monitor
42" OLED Asus Rog Swift PG42UQ
OS
Windows 11 Pro

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.301
Мислења
978.073
Членови
35.585
Најнов член
Megi
На врв Дно