Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Gjirafa50.mk Добри зделки

pipelin

*ੈ✩‧₊˚༺☆༻*ੈ✩‧₊˚
8 мај 2010
2.058
1.956
aleksandar.mk
pipelin's setup  
OS
macOS

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
894
1.201
Стигна у меѓувреме, и ја монтирав одма. Функционира супер.:D
 

DeJaVu

Practice makes perfect
21 ноември 2010
992
1.275
Скопје
Погледнете го атачментот 137697

Иииии.. voilà
8/10, би купил повторно. Металната конструкција е топ, “дрвото” not so much.
Ко што ми се гледа и на твојава напукнато дрвото(лево на средина) како и кај @iface ?
Тоа ќе да е причината за попустиве.
Другиве што земавте, истиот муабет е и кај вас?
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
894
1.201
Ко што ми се гледа и на твојава напукнато дрвото(лево на средина) како и кај @iface ?
Тоа ќе да е причината за попустиве.
Другиве што земавте, истиот муабет е и кај вас?

две даски се, ги спојуваш со штрафови. Иначе ефтина иверица е. Барем малце подебела да ставеле да нема толку флекс. Можеби во иднина ќе ја сменам, здравје.
 

spytronicmk

Gaining Experience
4 август 2017
125
62
Со убаво и долго да се служиш! Мое мислење за таа цена нека издржи електрониката и механизмот, а иверицата колку тера па ќе ја смениш. Внимавај (ако) и коа ќе ја менуваш да не земеш многу потешка некоја па да ослабе механизмот или да не ја издржува.
 

joBs0

Gaining Experience
13 септември 2019
107
168
За тие пари бадијала, се надевам дека ќе пуштат пак да нарачам едно две, незнам како сум пропуштил!!!
 

gokica

Модератор
13 јуни 2009
9.474
12.852
Со здравје да си го служите бирото.

Можеби цената е одлична. Но сакам да прашам колку пати го употребувате механизмот за кревање / спуштање. Не сум имал до сега. Но имам чувство дека е „set it, forget it“.

Исто мене лично би ми пречело да имам линија на средина на плотната. А и бојата на иверката игра голема улога во простор каде има паркет и друг намештај.

Не да кршам филм. Разбирам дека Ви прави мерак. Но ете тоа е само мое мислење.
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
359
950
Скопје
Можеби цената е одлична. Но сакам да прашам колку пати го употребувате механизмот за кревање / спуштање. Не сум имал до сега. Но имам чувство дека е „set it, forget it“.

Сурфање или чисто онака ако бара седење тоа што го правам - спуштен механизмот.
Лемење, програмирање и општо проекти - кренат механизмот.
Така што, мислам дека мене многу голем бенефит ми е масава. Не е "set it, forget it" во мој случај.

Мене не ми пречи толку многу линијата на средина, повеќе ми е бојата што е некоја чудна варијанта што првпат ја гледам.
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
894
1.201
Со здравје да си го служите бирото.

Можеби цената е одлична. Но сакам да прашам колку пати го употребувате механизмот за кревање / спуштање. Не сум имал до сега. Но имам чувство дека е „set it, forget it“.

Исто мене лично би ми пречело да имам линија на средина на плотната. А и бојата на иверката игра голема улога во простор каде има паркет и друг намештај.

Не да кршам филм. Разбирам дека Ви прави мерак. Но ете тоа е само мое мислење.

има мемории, 3 сетинзи на висина можеш да меморираш. Откако ќе ги зачуваш, спуштање и дигање само едно дугме целата работа е. Иначе линијата не смета ич, таква е итекстурата на бирото што не влага ептен во око.
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
894
1.201
и дечки обавезно да го затегнете тоа малото штрафче на таа железната прачка што иде од моторот до другата страна. Пошто ако не е стегнато, може да испадне и да откаже.
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
235
130
Јас масата вчера ја монтирав, по упатсво, топ за сега. Нормално обратно ја засрафив кога дојде да го ставиам контролниот пад, исцпував, отшрафив завртев и пак зашрафив :)) Тоа логото не го лепим.
 

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.818
17.560
Skopje
www.insomnia.mk
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Motherboard
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&#BGP5555PGBB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Storage
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#G5YY5PB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
PSU
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&GY!^:~7JJJJ??77777??JJY5PGB#&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
RAM
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@#5!: ..:^~~!7??JYYYYJJJJJJYYPG#&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Video card
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&5!. .^!?YPB&&@@@@@@@@@#B#@@@@@@@@@@&&&@@@@@@@@@@@@@@@@@
Case
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@&P7. :?5G#@@@@@&BGB@@@@@@@@PPP&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Mouse
@@@@@@@@@@@@@@@@@G7:.~. ^5@@@@@@@@&P5P#@@@@@@BPPG@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Keyboard
@@@@@@@@@@@@#&@@@@@@@@@@@@@@&BY7~^^!7YPGBBB#&&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Audio
@@@@@@@@@@@@@@#Y~~JG&@#Y^ .7G&@@@@@#PPPGB#BBP5PG&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Monitor
@@@@@@@@@@@@&PJ5#@@@@@@@@BY~. :75B&@@@&BGPPPPGB&@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
Со здравје да си го служите бирото.

Можеби цената е одлична. Но сакам да прашам колку пати го употребувате механизмот за кревање / спуштање. Не сум имал до сега. Но имам чувство дека е „set it, forget it“.

Исто мене лично би ми пречело да имам линија на средина на плотната. А и бојата на иверката игра голема улога во простор каде има паркет и друг намештај.

Не да кршам филм. Разбирам дека Ви прави мерак. Но ете тоа е само мое мислење.
my thoughts exactly
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.772
Членови
35.416
Најнов член
gpodyt
На врв Дно