Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Gjirafa50.mk Добри зделки

gremlin

Octogenarian/2
18 октомври 2009
2.872
2.424
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800X - CM ML240L V2
Motherboard
Asus TUF B550 Plus
Storage
Samsung 990 Pro 1TB
PSU
1000W Corsair RM1000i
RAM
16GB DDR4 Kingston Renegade 3600Mhz
Video card
Zotac Geforce RTX 3070Ti 8GB AMP Holo Extreeme
Case
CM H500 ARGB
Mouse
Logitech G703
Keyboard
SteelSeries TKL
Audio
Realtek
Monitor
27" Mi 2K 165Hz
OS
Windows 11 Pro 64Bit
Мислам дека ги имам видено овие во кисела вода одма кај тие уличките после рампа.
 

iface

Gaining Experience
9 септември 2011
134
243
Јас ја земав масата пред месец дена кога беше на акција, супер е, едина мана што би ја кажал е дека даската на средина е преполовена(Слика подоле.)
IMG_2515 Large.jpeg IMG_2516 Large.jpeg
 

prolivot

Gaining Experience
28 декември 2014
377
496
земај додека има би ти рекол. Ваква шанса не се пропушта моторизирано биро за 8,000 денари, кога едно такво на друго место е 35,000 нагоре.
Земав и јас ради хајпот ама редовна цена на бирото е 11000, незнам кај се залетавме сите
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
894
1.201
Земав и јас ради хајпот ама редовна цена на бирото е 11000, незнам кај се залетавме сите

јас бев решен да го земам за 11к пред да ми дадат они попуст. Нема боље дил под 35,000 освен оваа маса. Така да и за 11к е пљачка како што вика Вајкинг. Ја искрено немам некои огромни очекувања, али не очекувам ни лошо да е. Ќе функционира, има година гаранција.
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
359
950
Скопје
Земав и јас ради хајпот ама редовна цена на бирото е 11000, незнам кај се залетавме сите
Маса со висинско подесување за 8000 денари? Фала богу дека одма ќе купам.
Секако дека е скептично и плус да не спомнеме дека овој бренд немаат ни веб страна ни ништо. (Барем не успеав да најдам)

Денес пуштиле и столче, во комбинација со масата. :p

1716314260606.png

EDIT: Имале страна, само SEO оптимизација немаат. Линк.
 

StalkeR

Guru
5 декември 2009
5.421
6.596
Масата реално е топ и за таа цена да. Па крај краева, ако не ве ареса таблата горе, може да ја замените со некоја подебела за уште 4,5К денари. Во секој случај пак е упола од цената на такви маси. :)
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
359
950
Скопје
Масата реално е топ и за таа цена да. Па крај краева, ако не ве ареса таблата горе, може да ја замените со некоја подебела за уште 4,5К денари. Во секој случај пак е упола од цената на такви маси. :)

Најевтината што ја најдов покрај оваа е една во Prima Mebel, 26к денари скоро иста димензија (120x90).
 

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
619
492
Маса со висинско подесување за 8000 денари? Фала богу дека одма ќе купам.
Секако дека е скептично и плус да не спомнеме дека овој бренд немаат ни веб страна ни ништо. (Барем не успеав да најдам)

Денес пуштиле и столче, во комбинација со масата. :p

Погледнете го атачментот 137549

EDIT: Имале страна, само SEO оптимизација немаат. Линк.
Подалеку од овие столови. Да не се цитирам во темата за столчиња ама нема да видиш повеќе од 3год со овие зошто после сунѓерот и механизамот за висина ќе откаже, па ќе се осеќаш како џуџе.

Масичкава личи интересна ама немам место во соба за таква. Постоечката ми служи како место да ставам картон од пица.
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
359
950
Скопје
Подалеку од овие столови. Да не се цитирам во темата за столчиња ама нема да видиш повеќе од 3год со овие зошто после сунѓерот и механизамот за висина ќе откаже, па ќе се осеќаш како џуџе.

Масичкава личи интересна ама немам место во соба за таква. Постоечката ми служи како место да ставам картон од пица.

Општо гејминг столчиња треба да се избегнат според мене. Имам едно Genesis со години што го користам, лом е направено. Пробав едно Steelcase столче и научив лекција дека тие „грди“ Steelcase столчиња што ги гледав се actually многу подобри и вредат повеќе in the long run.
 

Ron26

Practice makes perfect
4 мај 2019
894
1.201
Општо гејминг столчиња треба да се избегнат според мене. Имам едно Genesis со години што го користам, лом е направено. Пробав едно Steelcase столче и научив лекција дека тие „грди“ Steelcase столчиња што ги гледав се actually многу подобри и вредат повеќе in the long run.

јас 2 години имам Genesis Nitro 650 стол, да им го дадам на Анхоч да го стават у салон како нов може да го продадат. Е толку е добар и сунѓерот ни платното не попуштило.
 

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
359
950
Скопје
јас 2 години имам Genesis Nitro 650 стол, да им го дадам на Анхоч да го стават у салон како нов може да го продадат. Е толку е добар и сунѓерот ни платното не попуштило.
И јас имам Genesis столче само не ми текнува кој модел, морав да сменам цел механизам после неколку години користење бидејќи се расипа стариот. И морав нова гума на рачките за потпирање да ставам. Overall, не би купил повторно.
 

Chiller

Gaining Experience
8 март 2012
842
434
Скопје Аеродром
Мислам дека све зависи од килажа на човек за користење на столче, мада колку поголема носивост е декларирано толку повеќе ќе трае ако го користи и човек со помала килажа. Долниот механизам тркалца и постоље амортизер се кај сите скоро исти ако се кинески.
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1.614
2.537
И јас имам Genesis столче само не ми текнува кој модел, морав да сменам цел механизам после неколку години користење бидејќи се расипа стариот. И морав нова гума на рачките за потпирање да ставам. Overall, не би купил повторно.

Same. Тркала, ѕвздата и амортизерот ми се искршија на Genesis столче. За две години изгледаше како да е утепано од користење.

Неколку заменски делови земав од Анхоч, после тоа пак се зезна амортизерот. И го подарив столчето.

Мислењето е автоматски споено:

Мислам дека све зависи од килажа на човек за користење на столче, мада колку поголема носивост е декларирано толку повеќе ќе трае ако го користи и човек со помала килажа. Долниот механизам тркалца и постоље амортизер се кај сите скоро исти ако се кинески.

Па... да, ама има разлика од кинеско до кинеско. Cooler Master многу подобро изработени се, а не се премногу поскапи од Genesis, барем не беа јас кога го купив.

Секако дека ниту едно гејмерско столче не може да се споредува со добро канцелариско.
 

no_retreat

On your way to fame
22 јануари 2011
493
981
Ducky one 3 za 5800den.
Одлична понуда, се надевам во скоро време на 75ка или TKL со волку голем попуст
 

Vard

Intern
23 мај 2024
5
2
Ducky one 3 za 5800den.
Одлична понуда, се надевам во скоро време на 75ка или TKL со волку голем попуст
Најверојатно поради забелешката што ја имаат пишано
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
7.486
5.730

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
235
130
Јас ваа кинезарија ја земав за 22$ некој sale на Ali беше, red switches hot swappable, задоволен сум. Безжична, 2.4 (USB A и USB C) и 2 BT конекции. На батерии 2 ААА.
1716744450546.png
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.113
Мислења
974.791
Членови
35.418
Најнов член
svetlanatanevska
На врв Дно