• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Gjirafa50.mk Добри зделки

StalkeR

Unbeatable
5 декември 2009
5.060
5.933
Моментално сум со Sharkoon B1 Gaming, па малку сум скептик дека вреди за мењам со овие.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2.356
3.359
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G Pro X Superlight white / Logitech G502 RGB / Deskpad Corsair MM350 PRO XL
Keyboard
ROG STRIX SCOPE NX TKL Moonlight white
Audio
Logitech Z625 2.1 THX Speaker / Logitech G335 White
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 11 x64
Не е убаво вакви работи да правите... Викаш дека вредат за цената м?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ги користам веќе неколку месеци во бела варијанта. Убер издржливи се изработени од еластична пластика а микрофонот е супер за дискорд. Немаат стандард перничиња како порано, се многу поудобни со подобра вентилација и нема потење уши плу се суперлајт лесни. Идентичен билд се како G733 само што се без лајт шоу и се на жица. Види ривјуа и ќе добиеш пореална слика за производот, мое мислење е дека вредат за парите и многу повеќе од тоа. Лоѓитек се каде поквалитетен бренд отколу шаркот.

Испратено од ELS-NX9 преку IT.mk форум апликација
 
Последна промена:

Ticklah

Gaining Experience
14 ноември 2014
215
134

Za ovie pari predobro combo. Gi koristam i na rabota i doma, vo Anhoch se 3600, doagja so Logitech Unifier, koj ne saka nakiteni tastaturi so RGB, da mu e silent i za rabota, ova e vrv u toj cenoven rang.
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2.356
3.359
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G Pro X Superlight white / Logitech G502 RGB / Deskpad Corsair MM350 PRO XL
Keyboard
ROG STRIX SCOPE NX TKL Moonlight white
Audio
Logitech Z625 2.1 THX Speaker / Logitech G335 White
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 11 x64
RYZEN 9 7950x = 39.000 денари
ZOTAC 3070Ti Trinity = 36.500 денари
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.214
12.933
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Офис ќе тераат (и ништо друго), ама цената...


 

Pane24

Mariovec
31 октомври 2012
6.071
6.334
Скопје
www.facebook.com
RYZEN 9 7950x = 39.000 денари
ZOTAC 3070Ti Trinity = 36.500 денари
Барајте само Zotac AMP Holo. Trinity се само обичен фушерај.
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
6.241
4.480
Офис ќе тераат (и ништо друго), ама цената...


...
Генерација на процесори:
Езеро Близнаци - 6-та генерација
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.214
12.933
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
И овој нивни другар по цена, само со плус нумеричка тастатура и слободен слот за РАМ (кај Чесите не е баш јасно, повеќе модели се под иста дискусија).

 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3.493
4.906
SK
Офис ќе тераат (и ништо друго), ама цената...


Две јадра/ два трида е бедно за денешно време, ама за најбазични потреби на некој ќе му вршат работа. Асусот е подобар избор, поголем сториџ и колку што гледам на нет има слот за додатна меморија.
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.214
12.933
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Асусот е подобар избор, поголем сториџ и колку што гледам на нет има слот за додатна меморија.
Колку што гледам кај Чесите, има еден слот, а ако е така, може да се замени рамот. Ама резолуцијата на екранот е крш.
 

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3.493
4.906
SK
Тоа е тоа, најниската од ниските класи на хардвер. Само се прашувам зошто не иделе со две јадра/четири трида. Претпоставувам дека немало ни пар проценти да покачи цена, ама штом сите производители имаат вакви 2/2 нетбуци во понуда, има нешто што не го знам.
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.214
12.933
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Иста матична (со залемени процесор и РАМ), производителот само става шасија, екран, батерија, WiFi картица и ССД.
 

thrw

Gaining Experience
3 декември 2021
304
249

Кај Македонските маркети
19900 ден

20000 ден

Нексио, 2000 денари поскапо. Што значи гранцијата за 5 години плус маржата им е таа сума.
1669509226643.png

Инаку го имам дома 1tb верзијата и е дури побрз од „980 pro“.
 

gloria borger

On your way to fame
10 мај 2018
416
779
херцажа
Убаво слушалче за 2500

 

damil

Practice makes perfect
2 јануари 2015
955
1.164
Кога бил 900?

6ab7396d911c41dff72477faa11106f5.jpg
 

kirev

Unbeatable
31 мај 2010
6.241
4.480
Си помислив дека е паметно прво да си нарачал па да објавиш :) А ова треба да стигне
€ 2,27 21%OFF | USB Flash Drive High Speed Bank Credit Card Pen Drive 4GB 8GB 16GB Pendrive 32GB 64GB Memory Usb Stick Flash Drive 128GB
Истото го напрајв па си реков да објавам :sneaky:
Мислењето е автоматски споено:

Што е разликата? Compare USB Flash Drives - Kingston Technology
 

zemakius

Intern
17 октомври 2020
32
37
Си помислив дека е паметно прво да си нарачал па да објавиш :) А ова треба да стигне
€ 2,27 21%OFF | USB Flash Drive High Speed Bank Credit Card Pen Drive 4GB 8GB 16GB Pendrive 32GB 64GB Memory Usb Stick Flash Drive 128GB

Мислењето е автоматски споено:


Што е разликата? Compare USB Flash Drives - Kingston Technology
Мислам тоа УСБ во Анхоч е USB C и има дупла брзина од ова на Жирафа.
 

architect

Unstoppable
27 ноември 2008
2.356
3.359
Скопје
architect's setup  
Processor & Cooler
i7 9700k Coffe Lake / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASRock Z390 Pro4
Storage
SSD Samsung M.2 970 EVO 250 GB / 850 EVO 250 GB / WD EZEX 1TB
PSU
Corsair HX750i 80 Plus Platinum
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 2x 8GB ddr4 3000 mhz
Video card
Asus Rog Strix Gaming RТX 3070 O8G 8GB DDR6
Case
NZXT H500i black/red
Mouse
Logitech G Pro X Superlight white / Logitech G502 RGB / Deskpad Corsair MM350 PRO XL
Keyboard
ROG STRIX SCOPE NX TKL Moonlight white
Audio
Logitech Z625 2.1 THX Speaker / Logitech G335 White
Monitor
LG 27GL850-B
OS
Windows 11 x64
 

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн членови

Статистика

Теми
44.259
Мислења
919.958
Членови
32.914
Огласи
1.066
Најнов член
NaniEli
На врв Дно