• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Gjirafa50.mk Добри зделки

ARMac

Epic
2 октомври 2010
8.730
11.100
Скопје
MSRP (скоро)

1653300910750.png

 

mviktors

Practice makes perfect
25 октомври 2012
1.023
1.468
mviktors's setup  
Processor & Cooler
Intel i7 6700K & Noctua NH-D15
Motherboard
ASUS MAXIMUS VIII HERO
Storage
1TB 970 Evo + Samsung SSD 500gb + WD10EZEX 1TB
PSU
CM Vanguard 750W
RAM
2x8GB Kingston HyperX Predator
Video card
EVGA GeForce RTX 3070 Ti FTW3 ULTRA
Case
CM Storm Scout 2
Mouse
Logitech G305
Keyboard
A4Tech B120 Bloody
Audio
JBL LSR305 & HyperX Cloud Pro
Monitor
LG 27GL850 & Dell U2412M
OS
Win 10 x64
Zotac Gaming Geforce RTX 3070 Ti AMP HOLO - 49,990 MKD
330183.jpeg
 

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.333
2.661
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
Zotac GeForce RTX 3050
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10

gOJDO

Illuminator
23 јануари 2008
10.518
15.970
сред село
gOJDO's setup  
Processor & Cooler
Intel со вентилатор
Motherboard
Asus
Storage
полн
PSU
ЕВН Снабдување
RAM
алуминиумски
Video card
Super VGA
Case
closed
Mouse
хрчак домашен
Keyboard
механичка
Audio
сардисаунд
Monitor
телевизор у боја
OS
Windows

Bate Sase

On your way to fame
27 мај 2021
547
681
Недојдија
Не е баш некоја зделка 144Hz VA панел. Уствари е зделка ама имаше многу подобри. Едно време за 15 и нешто иљадарки се продаваше alienware 240Hz IPS.
Во ревјуо вика дека е сиромашно менито за калибрирање на слика и гоустинг се забележува при гејминг.
 

Ticklah

Gaining Experience
14 ноември 2014
189
105
Овој доаѓа со dongle или без?
И уште едно прашање, ако немам dongle, ќе може да го користам со кабел?
Сакам да земам еден контролер за ПЦ, за ФИФА и single player игрици, ако имате препораки, слободно, првпат купувам џојстик, не знам ни што да барам.:D
 

TylerMkD

Guru
7 ноември 2014
3.625
7.255
Овој доаѓа со dongle или без?
И уште едно прашање, ако немам dongle, ќе може да го користам со кабел?
Сакам да земам еден контролер за ПЦ, за ФИФА и single player игрици, ако имате препораки, слободно, првпат купувам џојстик, не знам ни што да барам.:D

Без донгле е, можеш со кабле да го користиш.
 

DarthJe5us

Unstoppable
2 јануари 2012
2.600
2.024
Овој доаѓа со dongle или без?
И уште едно прашање, ако немам dongle, ќе може да го користам со кабел?
Сакам да земам еден контролер за ПЦ, за ФИФА и single player игрици, ако имате препораки, слободно, првпат купувам џојстик, не знам ни што да барам.:D
USB C кабел ти треба.
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
424
209
Овој доаѓа со dongle или без?
И уште едно прашање, ако немам dongle, ќе може да го користам со кабел?
Сакам да земам еден контролер за ПЦ, за ФИФА и single player игрици, ако имате препораки, слободно, првпат купувам џојстик, не знам ни што да барам.:D
Земи си Bluetooth dongle за на пц ќе ти се најде и за други работи а нема да се замараш со кабел да го поврзуваш контролерот.
На пример вакво:
 

Ticklah

Gaining Experience
14 ноември 2014
189
105
Земи си Bluetooth dongle за на пц ќе ти се најде и за други работи а нема да се замараш со кабел да го поврзуваш контролерот.
На пример вакво:
Дали ќе работи контролеров со ваков донгле, нели си има свој?
Инаку го нарачав, во Анхоч е 4500 исто без донгле, има за 2400 некои ПДП ама за 500-600 денари разлика, мислам подобро е овој.
 

vladimir171

Gaining Experience
15 ноември 2007
424
209
ќе работи, контролерите на хбох оне и сериес се со блутут и можеш да ги поврзеш и на телефон и да играш со нив
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
1.881
4.235
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Logitech MX Master 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Дали ќе работи контролеров со ваков донгле, нели си има свој?
Инаку го нарачав, во Анхоч е 4500 исто без донгле, има за 2400 некои ПДП ама за 500-600 денари разлика, мислам подобро е овој.
Контролерот работи со блутут. Не му треба посебно донгле.
On that note, ако веќе се купува донгле за контролер, препорачувам 8bitdo dongle, зашто работи со сите контролери, сите оперативни системи, дури работи и на свич (може да се користи xbox контролер на нинтендо свич)
 

The_Witch_Hunter

Unstoppable
23 мај 2012
1.029
2.353
The_Witch_Hunter's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 7 5800X3D | be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
ROG Strix B550-F Gaming
Storage
Samsung SSD 970 EVO 1TB | WD Purple™ WD20PURX RAID 0 4TB
PSU
Corsair HXi Series™ HX1000i
RAM
HyperX® Predator 32GB DDR4-3600 C17
Video card
TUF Gaming GeForce RTX™ 3090 OC Edition
Case
Corsair Carbide Series® Air 540
Mouse
Razer DeathAdder V2 Pro
Keyboard
ASUS ROG Claymore
Audio
Creative A250 | ROG Strix Go Core
Monitor
Dell AW3821DW
OS
Windows 11 Pro
Untitled.jpg
Навали PC Gaming Master Race, jас си нарачав :)
 

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2.233
3.720
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-11400F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
Gigabyte B560M - DS3H V2
Storage
SSD Kingston NV1 500GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master V750 GOLD V2
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
A4 X5 MAX Bloody Gaming Esports Stone Black
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit

100JKO

On your way to fame
27 јуни 2018
192
576
Скопје
Apple AirPods Pro
Gjirafa50 - 13,990 ден.
Setec - 15,990 ден.
iStyle - 20,190 ден.

Веројатно во оваа цена на iStyle е вклучено 4 месеци шипинг.

1654077521168.png
Мислењето е автоматски споено:

Сериозно почнувам да мислам дека од Gjirafa го гледаат форумов и користат прилики вакви...

359239.jpeg
 
Последна промена:

igor_igor

Unstoppable
2 септември 2012
2.233
3.720
Скопје
igor_igor's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-11400F + CM Hyper 212 EVO
Motherboard
Gigabyte B560M - DS3H V2
Storage
SSD Kingston NV1 500GB M.2 / HDD Seagate BarraCuda 2TB (ST2000DM008)
PSU
Cooler Master V750 GOLD V2
RAM
2 x 8GB (16GB) Kingston HyperX FURY RGB 3200MHz DDR4
Video card
Sapphire RX580 Nitro+ 4GB DDR5
Case
SAMA Vision III
Mouse
A4 X5 MAX Bloody Gaming Esports Stone Black
Keyboard
X7 A4tech G800 MU
Monitor
AOC D2357Ph Led 3D
OS
Windows 10 Pro 64 bit

goce03

Unstoppable
20 јануари 2015
1.333
2.661
Skopje
goce03's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i5-10500
Motherboard
ASUS PRIME B460M-A
Storage
SSD Kingston NVMe A2000 1TB /HDD Toshiba P300 2 TB
PSU
Cooler Master MWE 600W White
RAM
2x8 DDR4 Kingston HyperX Predator
Video card
Zotac GeForce RTX 3050
Case
CoolerMaster Case K350
Monitor
HP EliteDisplay e232
OS
Win 10
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42.949
Мислења
889.614
Членови
31.702
Огласи
200
Најнов член
ineslekovic
На врв Дно