1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Giveaway

Дискусија во форумот 'Веб Хостинг' започната од Nenad90, 15 oктомври 2013.

 1. Nenad90

  Nenad90
  Intern

  42
  7
  30 Март 2013
  Машко
  TImeForAnotherGiveawayPic.jpg

  Vinhost.mk нудат 3 Beginner хостинг пакети 1 година бесплатно!

  За да учествувате потребно е да бидете активен член на IT.
  Сите кои сакаат да учествуваат во овој Giveaway нека пишат подолу, доколку има повеќе пријавени ќе се оди според Random.org.

  Специјални попусти од 30%
  Искористете: vinhostIT и добијте 30% попуст на цените на хостинг пакетите.
   
  На artweb, gokica, shifty и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Тони

  Тони
  Gaining Experience

  511
  169
  11 Април 2008
  Машко
  Студент
 3. Laik_sk

  Laik_sk
  Gaining Experience

  178
  58
  12 Март 2010
 4. bobmkd

  bobmkd
  Gaining Experience

  362
  186
  18 ноември 2008
  Машко
  Еве јас третиот, ако нема други де ;)
   
 5. Faktorium

  Faktorium
  Intern

  40
  30
  19 Јули 2013
  Машко
  Ај да биде рандом, и јас се пријавувам :D
   
 6. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,891
  1,462
  10 Август 2010
  Машко
 7. Dime46

  Dime46
  Intern

  27
  0
  18 Август 2010
 8. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,451
  917
  1 Април 2012
  Машко
 9. Roncic

  Roncic
  Гостин

  Ја Су Ин Афкорс.
   
 10. Nenad90

  Nenad90
  Intern

  42
  7
  30 Март 2013
  Машко
  Пријавувањето е завршено,

  Кандидати: Тони реден број 1, Laik_sk реден број 2, bobmkd реден број 3, Faktorium реден број 4, D3N1EL, реден број 5, Dime46, реден број 6, Kajsibebraat, реден број 7, Roncic реден број 8.
   
 11. Nenad90

  Nenad90
  Intern

  42
  7
  30 Март 2013
  Машко
  На drown му/ѝ се допаѓа ова.
 12. CHukio

  CHukio
  Intern

  124
  44
  7 Март 2013
  Машко
  Дали некој има искуства со VinHost и какви?
   
Слични теми
 1. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,089
 2. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  542
 3. Necromancer
  Одговори:
  735
  Прегледи:
  47,656
 4. IcePick
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  656
 5. Steam.
  Одговори:
  46
  Прегледи:
  1,935
Вчитување...

Сподели

Вчитување...