1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(GIVEAWAY) Aкаунт на стим со 1.6

Дискусија во форумот 'Игри' започната од Steam., 22 Февруари 2014.

 1. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  842
  762
  31 Мај 2011
  Давам акаунт на стим со следниве игри,по повод серверот што ни го даде 386ка за да играме.

  [​IMG]

  Пријавување ќе се врши со тоа што ќе се иде по редоследот на постови(не вклучувајќи го мојот), и ќе се избере бројче со random.org.

  Giveawayов завршува на 24ти февруари, точно на полноќ.Со среќа!

  тл др Постирање во темава=се пријавувате.Крај=Понеделник, на полноќ.
   
  Costigan_Jr, psyside, alumen :) и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. alumen :)

  alumen :)
  On your way to fame

  1,122
  587
  6 Јануари 2012
  Машко
 3. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,455
  950
  1 Април 2012
  Машко
 4. swisslion

  swisslion
  Баниран/a

  41
  14
  7 Декември 2013
 5. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,291
  20 Февруари 2011
  Машко
 6. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,703
  13,086
  2 Август 2012
  Машко
 7. Chicony

  Chicony
  Gaining Experience

  129
  50
  7 Јануари 2012
 8. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,092
  510
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
 9. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,229
  1,301
  2 Август 2009
 10. HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,302
  4,860
  4 ноември 2013
  Машко
 11. LaLi

  LaLi
  Gaining Experience

  322
  205
  3 Февруари 2010
  Машко
 12. Кристијан Про

  Кристијан Про
  Gaining Experience

  848
  142
  5 oктомври 2012
  Машко
 13. Costigan_Jr

  Costigan_Jr
  Unstoppable

  2,842
  3,952
  5 Јули 2013
 14. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,133
  733
  2 Мај 2011
 15. Кристијан

  Кристијан
  Баниран/a

  70
  56
  26 Март 2012
  Машко
 16. Enforcer_

  Enforcer_
  Practice makes perfect

  946
  1,042
  26 Декември 2012
 17. Tehnologiva

  Tehnologiva
  Practice makes perfect

  1,377
  1,203
  9 Јули 2013
  Машко
 18. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,893
  1,464
  10 Август 2010
  Машко
 19. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,179
  13 Февруари 2014
  Машко
 20. Woofer

  Woofer
  Gaining Experience

  150
  127
  19 Јуни 2008
  Steam:
  STEAM_0:0:20218154
 21. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,636
  1,296
  13 Август 2009
  Машко
 22. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,900
  26,234
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  .!.
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Ceco

  Ceco
  Gaining Experience

  620
  171
  29 Септември 2010
 24. FrukaZ

  FrukaZ
  Gaining Experience

  312
  362
  16 Август 2013
  Машко
  Фудбал
 25. Boldozer

  Boldozer
  On your way to fame

  1,145
  601
  2 ноември 2012
Слични теми
 1. RedEvil
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  1,573
 2. RedEvil
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  992
 3. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  554
 4. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,504
Вчитување...

Сподели

Вчитување...