• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Гитаријада.ком

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Епа ај и јас малце да се промовирам. :lut2:
Станува збор за портал насловен според истоимениот настан Гитаријада Гевгелија 2008. Независниот портал ги следи случувањата од областа на музиката во Македонија и светот. Дизајнот, CSS-то, хтмл структурата е од мене, базите и пхп-то од друг. Исто така има и свој custom CMS.
Линк: www.gitarijada.com
Поздрав ! :muahaha:
 

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
ne e loso sajtceto....fin dizajn no nekako slabo stoi so sodrzini ili vaka e za pocetok samo
Порталот е новороденче, а како уредник се обидувам да прикажам содржини недостапни кај другите посетени портали, освен оние кој се радуваа да ме стават на мејлинг листата, а ги нема никаде. :)
 

neW1

Gaining Experience
10 мај 2007
679
123
Kaлин владее !!! Furion FTW !
Furion.JPG

btw, ок е сајтот, ама може и многу боље :bravo:
 

dulemk

Gaining Experience
11 јануари 2008
1.049
53
Сајтот може многу подобро(системов за гледање слики е малку незгоден на пример).
Исто слушам сега на гитаријадава било малку наместена работава :bye1:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1.242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

Vermilion

Intern
23 јули 2007
92
0
www.ikon-design.net
Сајтот може многу подобро(системов за гледање слики е малку незгоден на пример).
Исто слушам сега на гитаријадава било малку наместена работава :bye1:
Дај потенцирај кој Систем за гледање слики е незгоден ?
И ти беше на Гитаријадата, учествуваше во организација или интерпретатор што слушаш дека е наместена работава ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.148
Мислења
891.575
Членови
31.491
Огласи
25
Најнов член
Aleksandarst55
На врв Дно