1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gigabyte Z77 UD5H - Анхоч!!!

Дискусија во форумот 'Процесори, матични плочи и меморија' започната од psyside, 10 Април 2012.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,936
  27,610
  4 Септември 2008
  deki1, DaVoRkNe, Chicony и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. Phenomen

  Phenomen
  Баниран/a

  898
  411
  6 Декември 2011
  Машко
  Не се вреѓај брат, ама стварно мислам дека не е потребно да се отвори нова тема за секој продукт стигнат во Anhoch :)
   
  На smole и Ceco им се допаѓа ова.
 3. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,731
  2,392
  14 Декември 2010
  Машко
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,936
  27,610
  4 Септември 2008
  За ваков богами треба.

  И не е за секој, него само за хај енд моделите.
   
  На tomi му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  Очекував повисока цена :D
   
 6. d_yor8

  d_yor8
  Gaining Experience

  1,218
  498
  27 Јуни 2011
  Plus ja imaat i micro atx z77 plocata :)
   
 7. brasica

  brasica
  On your way to fame

  622
  947
  18 Април 2010
 8. gokica

  gokica
  Модератор

  8,578
  10,741
  13 Јуни 2009
  Сега останува она најважното - биосот да видиме како ќе се покаже.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 9. tomi

  tomi
  Guru

  9,828
  9,076
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Па првиот и да не се покаже добро ќе има нов :) Како и да е не би требало да е лош сепак се работи за high end и е тестирана од нивна страна
   
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,936
  27,610
  4 Септември 2008
  Ако се земат во предив Z68/X79, јасно е зошто корисниците се засекирани за тоа каков ќе биде BIOS-от, на претходните наведени платформи имаше доста проблеми со BIOS-от, reboot loops, нестабилни левели на load line calibration (LLC) како и каснење од поглед на риспонсј при работата во самиот BIOS.

  Сепак јас се надевам на се најдобро!
   
 11. tomi

  tomi
  Guru

  9,828
  9,076
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  Значи да чекам да видам дали ке се заебе некој па после да ја купам :)
   
 12. igor_xxxx

  igor_xxxx
  Practice makes perfect

  1,254
  1,433
  10 Септември 2010
  Браво за Анхоч, а сега нова причина за трошење пари и ова лето :)
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,936
  27,610
  4 Септември 2008
  Одговор на мојот маил од Анхоч!

  Snezana Penova:

  Pocituvani,


  Vi blagodarime za ubavite zborovi, nie sme tuka sekogas da gi slusame nasite korisnici i da gi ispolnime nivnite realni ocekuvanja. Ve ocekuvame sekogas so novi predlozi i baranja od oblasta na novata tehnologija koi ke se potrudime da gi obezbedime sto pobrzo :)

  Sto se odnesuva do maticnite ploci so Z77 cipset, nekolku modeli od istite pristignaa na zaliha i se dostapni za prodazba.

  Specijalno za Vas , mozeme da Vi dademe primerok za testiranje, kako i posebna cena dokolku se odlucite za kupuvanje. Dokolku ste zainteresirani, kontaktirajte me na ovoj e-mail.

  Blagodarime uste ednas i golem pozdrav do Vas i do ostanatite clenovi na it.com.mk

  :inlove:


  Фаталити ќе се нафатиш ли на едно ривју на UD5H? :kiss:
   
  brasica, MasteR_#0, Ceco и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. zorandesign

  zorandesign
  Баниран/a

  1,618
  674
  6 Јуни 2007
  Take her and rape her in the lab....The MB you perverts! :D
   
  На psyside, MasteR_#0, Ceco и уште 3 други им се допаѓа ова.
 15. tomi

  tomi
  Guru

  9,828
  9,076
  16 Април 2007
  Машко
  Невработен
  што се финиииии :)
   
  На Ceco му/ѝ се допаѓа ова.
 16. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,762
  4,277
  20 Февруари 2011
  Машко
  Zaebi ova Snezana...Tanja e Srcka ! :inlove:


  Morame nekako da gi terame za da nozat Asus , Corsair , Cooler Master...
   
  На igor_xxxx му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Sephiroth

  Sephiroth
  Баниран/a

  3,492
  2,508
  14 Мај 2008
  Машко
  Нема потреба од тоа, други ги носат. Терајте ги да носат фирми кои воопшто не се достапни во МК.
   
 18. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,936
  27,610
  4 Септември 2008
  Тешко тоа, јас би ги праѓал Seasonic да почнат да носат...дека иако можат да се набавт преку Vortex, сепак е подобро да можеш да идеш и на лице место да си купиш, наместо да чекаш месец дена нели, бидејчи на лагер мислам дека нигде во МК нема Seasonic на расплоагање, све е преку нарачка.

  Друго, Asus & Cooler Master тешко да носат...сепак за нив главни дистрибутери се СЕТ & Паком.
   
 19. shifty

  shifty
  Модератор

  1,026
  1,352
  5 Септември 2009
  Seasonic < напојувања / Antec < куќишта / Thermalright < CPU/VGA/VRM ладење (во склоп на коментаров ако некој знае каде има или пак да може да ми нарача некако барам TT VRM R4). :) И уште многу други има, но лично за себе би се подновил со по некој компонент од овие производители :)
   

Сподели

Вчитување...