• Поради преголемиот интерес за графички карти, и злоупотребата на платформата за личен профит, се забранува проценка на графички карти на неопределено време.
    Секој кој нема да го почитува ова правило ќе му биде одземено правото на огласување перманентно.

    Со почит It.mk
  • Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gigabyte RX 570 gaming 4gb

  • Ја почнал/а темата
  • #1

spanska

Gaining Experience
18 јули 2019
66
80
Ресен
Графиката е користена и за копање но последниве 6 месеци ја користам на ПЦ за гаминг.
Има ганц нови кулери ставени пред 2 недели.

11500
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,803
Мислења
850,734
Членови
29,489
Најнов член
******
На врв Дно