1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Gigabyte GTX 950 WindForce OC

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од toplel, 19 Јуни 2019.

Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. toplel

  toplel
  On your way to fame

  552
  587
  18 Август 2016
  Машко
  Се продава наведената графичка. Купена од Анхоч, прв сопственик и гаранцијата е помината. Користена за лајт гејминг сесии (CS:GO, Dota 2, Fortnite). Чистена редовно и одржувана добро вентилирано куќиште. Оди до ~70 степени при интензивни сценарија (синтетички или интензивни игри при 100% load), а вентилаторите се претивки на 60%(auto; види слики).

  Одличен примерок со Самсунг меморија и ASIC квалитет од 77% што лаички кажано „значи“ (аку не грешам) има подобар чип што работи на пониска волтажа и повисок GPU Boost на пониски температури и влечи маргинално помалку струја од други примероци. Пример: просечен default Core Boost е 1317MHz, а оваа карта оди до 1380Mhz/1366MHz peak/avg соодветно на stock. Може да биде солиден пример за оверклок. Конкретен модел е овој.

  Подетални информации ќе прикачам во сликите. Доаѓа комплет како од продавница со сите тертипи во кутија. Стојам на располагање една недела за тест период и праќам по карго на ваш трошок. Прашања и понуди во порака.

  Цена: 4,000 денари.
   

  Прикачени датотеки:

 2. toplel

  toplel
  On your way to fame

  552
  587
  18 Август 2016
  Машко
  BUMP 3,900 денари.
   
 3. toplel

  toplel
  On your way to fame

  552
  587
  18 Август 2016
  Машко
  BUMP 3,500 до крајот на месецов.
   
 4. toplel

  toplel
  On your way to fame

  552
  587
  18 Август 2016
  Машко
 5. toplel

  toplel
  On your way to fame

  552
  587
  18 Август 2016
  Машко
 6. toplel

  toplel
  On your way to fame

  552
  587
  18 Август 2016
  Машко
 7. toplel

  toplel
  On your way to fame

  552
  587
  18 Август 2016
  Машко
 8. toplel

  toplel
  On your way to fame

  552
  587
  18 Август 2016
  Машко
  3300 до крај на викендов! Графичката е mint состојба!
   
 9. toplel

  toplel
  On your way to fame

  552
  587
  18 Август 2016
  Машко
  Продадена надвор од форум.
   
Слични теми
 1. BaDMaN
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,831
 2. MasteR_#0
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,389
 3. Tomislav96
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  774
 4. cgfreak
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  616
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...