1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Продадено Gigabyte GTX 1060 3GB Windforce OC

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од MasteR_#0, 14 Септември 2018.

Тагови:
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
  Како што гласи насловот, се продава оваа карта, купена јуни 2017 од DDCom, под гаранција уште 1.5 година, доаѓа во целосно пакување.

  Користена е исклучиво за гејминг (BF3/4 и по некоја нова игра) на stock фрекфенции (обично оди до ~1885Mhz boost на јадро).

  Едниствена маана е што на ~65% +/- некој % fan speed кулерите вадат звук сличен на крчење, слично како тоа во видеово.
  Кога ја земав немаше карти за жива глава па не ни пробав да ја вратам заради тоа, освен звукот кулерите работат како што треба а и не се ни слуша при играње.
  Треба лесно да се реши со профил на Afterburner да се намести на 60 или 70% кога ќе се игра или за други захтевни работи.

  11500 денари, заинтересирани ПП.

  1060 3gb.jpg
   
  windows8, borcep, Grimriper и на уште 1 им се допаѓа ова.
 2. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
 3. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
 4. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
  Се повлекува од продажба.
   
 5. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
  Се враќа на продажба, 7500 ден.
   
 6. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
 7. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
 8. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
 9. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
  6000 ден. фиксна до понеделник.
   
  На Cyber_Ohrid му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
 11. MasteR_#0

  MasteR_#0
  Unstoppable

  2,714
  2,332
  14 Декември 2010
  Машко
Слични теми
 1. pcdownside

  Проценка GTX 1060 windforce oc 3GB

  Одговори:
  5
  Прегледи:
  811
 2. pcdownside
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  1,652
 3. BaDMaN
  Одговори:
  10
  Прегледи:
  1,854
 4. Tomislav96
  Одговори:
  3
  Прегледи:
  825
Вчитување...
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели

Вчитување...