• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено GIGABYTE GeForce® RTX 2070 SUPER™ GAMING OC 8G

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Speedster

Gaining Experience
1 јануари 2016
424
443
Speedster's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor
Motherboard
ASRock X570 Taichi
Storage
Samsung SSD 970 EVO Plus 500GB
PSU
HX Series™ HX1000 — 1000 Watt 80 PLUS® PLATINUM
RAM
G.Skill 8192 MB (DDR4-2137) - XMP 2.0 - P/N: F4-3600C18-8GTZN X 2
Video card
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER
Case
be quiet! Pure Base 500 Mid-Tower Case
Mouse
COOLER MASTER Sentinel III
Monitor
MSI MAG272CQR (MSI3CA6)
OS
Windows 10 Pro
Ке ми треба проценка за графичкава ако цената одговара ке се продава ако не си останува у пц .

Графицката е стоена у кутија доста време пола година можда , после тоа е ставена у ново пц и е користена за играње CS GO и за повремено Photoshop , Illustrotor ...

Купена од анхоч само треба да проверам преостана гаранција .

Графичката е буквално како нова .

Да напоменам оваа е RGB моделот што е 34 200 ден во Анхоч

 
Последна промена:
  • Ја почнал/а темата
  • #5

Speedster

Gaining Experience
1 јануари 2016
424
443
Speedster's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor
Motherboard
ASRock X570 Taichi
Storage
Samsung SSD 970 EVO Plus 500GB
PSU
HX Series™ HX1000 — 1000 Watt 80 PLUS® PLATINUM
RAM
G.Skill 8192 MB (DDR4-2137) - XMP 2.0 - P/N: F4-3600C18-8GTZN X 2
Video card
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER
Case
be quiet! Pure Base 500 Mid-Tower Case
Mouse
COOLER MASTER Sentinel III
Monitor
MSI MAG272CQR (MSI3CA6)
OS
Windows 10 Pro
Иде на продажба 29 000 ден

За било какво инфо строго пп !!!

Проценките и коментарите може да завршат тука !!!

Фала на разбирање !!!
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

Speedster

Gaining Experience
1 јануари 2016
424
443
Speedster's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 9 3900X 12-Core Processor
Motherboard
ASRock X570 Taichi
Storage
Samsung SSD 970 EVO Plus 500GB
PSU
HX Series™ HX1000 — 1000 Watt 80 PLUS® PLATINUM
RAM
G.Skill 8192 MB (DDR4-2137) - XMP 2.0 - P/N: F4-3600C18-8GTZN X 2
Video card
NVIDIA GeForce RTX 2070 SUPER
Case
be quiet! Pure Base 500 Mid-Tower Case
Mouse
COOLER MASTER Sentinel III
Monitor
MSI MAG272CQR (MSI3CA6)
OS
Windows 10 Pro
Може клуч на темата продадена надвор од форум .

Фала на сите погоре за проценките .

Картичката се даде за 27 000 ден
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,679
Мислења
830,399
Членови
28,684
Најнов член
Doroti
На врв Дно