Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Продадено Gigabyte Gaming OC RTX 3070

Статус
Затворена за нови мислења.

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.416
5.526
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
dekomote додаде нов оглас:

Gigabyte Gaming OC RTX 3070 - 22.000 ден.

Продавам половна Gigabyte Gaming OC RTX 3070.
Стара е 2 години и 6 месеци. Ја купив во Анхоч (поседувам документ од купопродажбата).
Не е користена за мајнинг ни секунда, не е ни гејмана многу. Непушачи сме дома.
Состојбата е 10/10, никакви забелешки нема.
Не е отворана, чистена нит нешто е променувано, се е фабрички.
Имам кутија и се пропратно со неа.
Се продава поради апгрејд.

Цена: 22.000 денари
Локација: Скопје - Тафталиџе

Карго: Не би.

Видете го целиот оглас...
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.416
5.526
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Досега немам видено олку чиста карта а да била користена. Свака част

Се погоди куќиштето, убави филтри, убав позитивен притисок, плус, не ни се користи толку многу реално. Од горе имаше малце прашинка, кулерите како што ги гледаш такви беа, не се чепнати.
 

FLEGMA

Illuminator
2 август 2012
11.038
18.013
Се погоди куќиштето, убави филтри, убав позитивен притисок, плус, не ни се користи толку многу реално. Од горе имаше малце прашинка, кулерите како што ги гледаш такви беа, не се чепнати.
Верувам
Згора на се картата не ги пали вентилаторите се до 50-ина степени. Барем така е кај Асус картиве
Пред некој ден зедов TUF 3060 и гледам дека не ги работи до 50 и кусур степени
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.416
5.526
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Резервирана пар денови
 

dekomote

Скептик
11 ноември 2014
2.416
5.526
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 9 5900x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI MAG X570 Tomahawk
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 920+
PSU
Cooler Master V750 Gold v2
RAM
2x16GB G-Skill 3200 CL16
Video card
EVGA RTX 3080Ti FTW3 Ultra
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Basilisk v3 Pro, Logitech Master MX 3
Keyboard
Мало е полето за набројување
Audio
Presonus Eris 3.5, Mackie CR8S
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
Продадена. Клуч
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Онлајн администрација

Статистика

Теми
47.228
Мислења
976.918
Членови
35.537
Најнов член
martin987
На врв Дно