1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gigabyte GA-Z270-Gaming K3 LGA1151 + CPU Intel G3930 Kaby + 4GB RAM

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од RagingDemon, 11 Февруари 2019.

 1. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,334
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Продавам матична плоча Gigabyte GA-Z270-Gaming K3 сокет LGA 1151 без I/O shield тенекијата, заедно со процесор Intel G3930 Kaby Lake + 4GB RAM меморија Adata DDR4 2400MHz.
  Деловите се во одлична состојба, купени се пред некое време од член на форумов, ама поради промена на планот преминав на Ryzen па сега се продаваат.
  Цена само 4998 денари, живо џабе :)

  GA-Z270-Gaming K3 (rev. 1.0) | Motherboard - GIGABYTE Global

  [​IMG]
   
  Последна промена: 11 Февруари 2019
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 2. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,334
  5,246
  24 Март 2009
  Машко
  Инстант резервација
   
  На tomaso и Costigan_Jr им се допаѓа ова.
 3. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,334
  5,246
  24 Март 2009
  Машко

Сподели

Вчитување...