Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Gigabyte G5 GD Gaming Laptop

NikacXMKD

Gaining Experience
7 јули 2010
368
378
NikacXMKD's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5800x / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS STRIX B550-F
Storage
Seagate 2TB/ WD BLUE 1TB / SAMSUNG 850 EVO 256GB
PSU
Bequiet! Straight Power 11 750w 80 plus Platinum
RAM
HyperX Predator RGB 64GB 3600Mhz
Video card
GIGABYTE RTX 3070 Gaming OC
Case
NZXT H510 ELITE
Mouse
LOGITECH G502 PROTEUS SPECTRUM
Keyboard
G.SKILL KM570
Audio
RAZER KRAKEN 7.1 V2
Monitor
Alienware 25 AW2521HF
OS
Windows 10
NikacXMKD додаде нов оглас:

Gigabyte G5 GD Gaming Laptop - 38.000 ден.

Се продава Gigabyte G5 GD Gaming Laptop.

Лаптопот е во одлична состојба и козметички и внатрешно, буквално како нов, со гаранција до Август 2024та, цената е фиксна.

Контакт пп или 075/795-204

Specs:

CPU
11th Gen Intel® Core™ i5-11400H (2.7GHz~4.5GHz)
Video Graphics
Intel® UHD Graphics
NVIDIA® GeForce RTX™ 3050 Laptop GPU 4GB GDDR6
Boost Clock 1500 MHz, Maximum Graphics Power 75 W
NVIDIA Max-Q Technologies:
Dynamic Boost 2.0, Resizable BAR, and Optimus™ Technology.
Display
15.6" Thin...

Видете го целиот оглас...
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.792
Мислења
969.387
Членови
35.182
Огласи
2.801
Најнов член
bunce
На врв Дно