1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Gigabyte G1 Gaming GTX 1070 8gb

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Sludge.Factory, 25 Март 2019.

 1. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  712
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  Се продава горе наведената карта. Купена е од тука, копана на времето. Имаше откажано вентилатор, па купив цел сет три вентилатори нови и ги сменив.
  Користена е веќе 3месеци за Гејминг,но ја давам, не гледам поента да ја користам, ја растурив конфигурацијата ( скоро продадени х61 плоча со и5 3570 процесор).
  Температура ми нема кренато повеќе од 60 степени, можеби бидејќи ботлнек бил секогаш процесорот при играње.

  Нема кутија, ниту гаранција, но можам да ги направам сите тестови што ве интересираат.

  Цена фиксна 200 ЕВРА.


  111.jpg
   

  Прикачени датотеки:

  • 111.jpg
   111.jpg
   Големина:
   131.1 KB
   Прегледи:
   74
  На ileste, Grimriper, gOJDO и уште 8 други им се допаѓа ова.
 2. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Practice makes perfect

  712
  1,045
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  откажана резервација, идемо даље, без замени
   
Слични теми
 1. gOJDO
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  830
 2. Bozoo
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  743
 3. gOJDO
  Одговори:
  14
  Прегледи:
  2,749
 4. skopje_mkd
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  428
Вчитување...

Сподели

Вчитување...