1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Менувам Gigabyte G1 1070 за Strix 1070

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Rikimaru, 28 Март 2020.

 1. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  Здраво дечки,

  Ја менувам мојата карта којашто без проблеми ја користам 3 и пол години. Картата е без гаранција ама без никаква мана и само што му ставив квалитетна паста пред една недела пришто ги паднав температурите за 8 степени. Се си функционира прописно. Единствено ја менувам за Strix бидејќи сакам да комплетирам ROG build и да синковам RGB shit-oт на се. Па, додека земам Ampere ROG, сакам да потерам Strix карта.

  Доплаќам 1000 денари.

  Поздрав, убав ден.

  GeForce® GTX 1070 G1 Gaming 8G (rev. 1.0) | Graphics Card - GIGABYTE Global
   
  Последна промена: 28 Март 2020
 2. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  Доплаќам 1500 ден. Гигабајтот си доаѓа со оригинално пакување и се што имаше внатре кога ја отворив.
   
 3. Rikimaru

  Rikimaru
  Practice makes perfect

  1,089
  1,358
  26 Март 2016
  Даскал
  Замена направена. Молам да се затвори темата. Благодарам.
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Вајкинг
  Одговори:
  27
  Прегледи:
  4,330
 2. omegaRED
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  572
 3. reflexmk
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  701
 4. ntb91
  Одговори:
  5
  Прегледи:
  1,187
 5. Steff_Maja
  Одговори:
  8
  Прегледи:
  722
Вчитување...

Сподели

Вчитување...