• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Gigabyte B450 Aorus Elite

  • Ја почнал/а темата
  • #1

NikacXMKD

Gaining Experience
7 јули 2010
342
245
NikacXMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 8700k / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS STRIX Z370-E GAMING
Storage
WD BLUE 1TB / SAMSUNG 850 EVO 256GB
PSU
EVGA SUPERNOVA 650W G3
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 16GB 3000MHZ
Video card
GIGABYTE AORUS GTX 1080 8GB REV 2.0
Case
NZXT S340 ELITE(BLACK)
Mouse
LOGITECH G502 PROTEUS SPECTRUM
Keyboard
G.SKILL KM570
Audio
RAZER KRAKEN 7.1 V2
Monitor
BENQ 24" RL2455
OS
WINDOWS 10 PRO
Матична B450 Aorus Elite земена од DDstore, септември 2019. Доаѓа со гаранција која трае уште околу 2 години, самата кутија и се што беше оригинално во неа.

Матичната е користена стриктно за гејминг и е комплетно исправна. Ја сменив за понова од мерак.


Цена: 5000 мкдGigabyte-B450-Aorus-Elite (1).jpegGigabyte-B450-Aorus-Elite (2).jpegGigabyte-B450-Aorus-Elite (3).jpegGigabyte-B450-Aorus-Elite (4).jpegGigabyte-B450-Aorus-Elite.jpeg
 

Boldozer

On your way to fame
2 ноември 2012
1,145
587
Скопје
Совет: гледај ако можес малце погоре да го качиш радиаторот тој да ти биде највисока точка во ситемот да не случајно дојде до воздух до пумпата па да ти биде глесна и да и скратиш животен век. Иако сега е окаѕ во цевките може да ти се појави воздух.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

NikacXMKD

Gaining Experience
7 јули 2010
342
245
NikacXMKD's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 8700k / NZXT Kraken x62
Motherboard
ASUS STRIX Z370-E GAMING
Storage
WD BLUE 1TB / SAMSUNG 850 EVO 256GB
PSU
EVGA SUPERNOVA 650W G3
RAM
G.SKILL TRIDENT Z RGB 16GB 3000MHZ
Video card
GIGABYTE AORUS GTX 1080 8GB REV 2.0
Case
NZXT S340 ELITE(BLACK)
Mouse
LOGITECH G502 PROTEUS SPECTRUM
Keyboard
G.SKILL KM570
Audio
RAZER KRAKEN 7.1 V2
Monitor
BENQ 24" RL2455
OS
WINDOWS 10 PRO
Продадена надвор од форумов,

Може клуч.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,571
Мислења
820,904
Членови
28,236
Најнов член
Bubce30
На врв Дно