Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
 • Хеј Гостин сакаш да отвориш нов оглас, но не можеш да го сториш тоа?
  Најверојатно си пропуштил дека е активиран нов сервис наречен ИТ Огласник Ѕирни го тука и ако сакаш да прочиташ повеќе, да дадеш некаква идеа, пофалба или критика за истиот куцни ни тука будно ја следиме темата и одговараме на вашите пораки.

  Со почит,
  Вашиот ИТ.МК

Gigabyte ATC800

Mr.47

Gaining Experience
13 февруари 2018
198
139
Mr.47 додаде нов оглас:

Gigabyte ATC800 - Проценка

Користен е нешто повеќе од 2 месеци(купен од Анхоч 24.04.2023 - 04.07.2023), па заменет е со Arctic LF 360.


Видете го целиот оглас...
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.265
4.247
Скопје
hackitfree.github.io
Многу убаво кулерче со одлични перформанси 250W !
Не би знаел колку проценка само да приметам дека е квалитетно доста. (y)
 

Mr.47

Gaining Experience
13 февруари 2018
198
139
Многу убаво кулерче со одлични перформанси 250W !
Не би знаел колку проценка само да приметам дека е квалитетно доста. (y)
Кога се работи за тоа W, има нешто интересно.
На нет е 250W, а на кутијата 200W. Сликата од кутијата е од нет, за да не ја сликам.
Поради тоа, тука нешто не е у ред, и се подјебаваат со народ од ГБ.
 

Rejzerot

Practice makes perfect
19 мај 2022
650
1.124
Скопје
За 3500 моментално има NH-D15 chromax на реклама5, кој е значително подобар.
2500 max е мојата проценка.
Знам го видов на член од форумот е и NH-D15 :D , можеби да во право си,дадов голема проценка,ама па направив една компарација од цената на нов,затоа што овој е користен 2 месеци само.
 

Вајкинг

Practice makes perfect
9 јуни 2015
1.275
1.966
Скопје
Знам го видов на член од форумот е и NH-D15 :D , можеби да во право си,дадов голема проценка,ама па направив една компарација од цената на нов,затоа што овој е користен 2 месеци само.
Користам nh-d14 од 2012. Уште работи исто како првиот ден.
 

Mr.47

Gaining Experience
13 февруари 2018
198
139
Јас сум со овој од 2016, топ е, и затоа и не го менувам за ГБ-во.

п.с. Во план е да се даде некаде измеѓу двете предложени цени, ако е за по малку, подобо јас ќе си го користам, бар ќе ми свети куќиштето уште толку. :LOL:

Фала на сите идеа и износи.:)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.240
Мислења
977.199
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно