1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Gigabyte 990fxa-ud3, Fx 8320 и други компоненти

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Lalevskog, 11 Август 2019.

 1. Lalevskog

  Lalevskog
  Gaining Experience

  124
  113
  2 Мај 2014
  Машко
  Потребна е проценка за следниве компоненти:

  Матична: Gigabyte 990fxa-ud3

  Процесор: FX 8320

  Кулер: Deepcool Ice Blade Pro V2.0 (линк)

  Мемории: 2*4gb DDR3 1600MHz Geil
  2*4gb DDR3 1600MHz Hynix Ecc

  Графичка: RX 570 4gb Strix (линк)


  Сите компоненти работат соодветно и се со истечена гаранција, освен графичката (гаранција до 02/2021).

  Сменет е вентилаторот на кулерот со овој. Го купив за куќиште, мислев дека е подобар од тој на процесорот и ги сменив. Немаше разлика.

  Матичната е искривена поради лошо заштрафување , и бравата кај графичката е скршена. Овие недостатоци немаат ефект врз функцинирањето.

  После проценката ќе одлучам кои компоненти ќе се продаваат
   
 2. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  962
  1,585
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  плоча 3000
  процесор 4000
  рам 3000
  графичка 6000
  кулер 1000
   
 3. StefAngel

  StefAngel
  Practice makes perfect

  1,812
  1,182
  28 ноември 2015
  Машко
  Имаш 4 јадрен рајзен за 50€ го јаде за доручек, тешко да купиш 8320 кога имаш рајзе.
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 4. gamer-eddie

  gamer-eddie
  Practice makes perfect

  962
  1,585
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  шшш за стартни цени ок се :)
   
 5. VerifiedUsers Overlay
  Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,150
  702
  5 Јуни 2007
  Машко
  Pa nemora da gi duvas ako se startni. Ja grafickata na primer ne bi ja procenil poveke od 3000 se dodeka pane ima user na forumov. :)


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На Вајкинг му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,695
  14,326
  23 Јануари 2008
  диско денсер
  Матична: Gigabyte 990fxa-ud3 = 1200
  Процесор: FX 8320 = 2500
  Кулер: Deepcool Ice Blade Pro V2.0 (линк) = 1200
  Мемории: 2*4gb DDR3 1600MHz Geil + 2*4gb DDR3 1600MHz Hynix Ecc = 3000
  Графичка: RX 570 4gb Strix (линк) = 6000
   
  crazzyy84, gocetan и на StefAngel им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...