• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Продадено Gigabyte 120+240GB SSD

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
366
770
Битола
Се продават 2 SSD од 120 и 240 gb кои се земени од Анхоч со преостаната гаранција од 2 години за 240GB и 1 година за 120GB
120-ката е користено за windows 8 и има запишано 3TB со преостанат лајф од 98%.
240-ката го користам за игрите BF 1,3,4,5 со лајф 99%.
Се продават поради упгрејд на 970 ево м.2 и да намалам тро од сата каблите :)

Цени:
- 240GB 1550 денари
- 120GB 950 денари
- Заедно 2500
Цените се фиксни!
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,338
10,374
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64

rippermkd

Gaining Experience
11 јануари 2016
461
283
Bitola
rippermkd's setup  
Processor & Cooler
ryzen 7 2700 @4150MHz, custom EKWB / bykski watercooler
Motherboard
ASUS Crosshair hero VII
Storage
samsung 970evo 500gb; asgard NVME 1TB 4tb HDD
PSU
XFX pro 1000W
RAM
kingston savage @3200 cl13
Video card
ASUS ROG STRIX RX5700
Case
JNC nekoe Modirano do daske
Mouse
rapoo v320
Keyboard
motospeed GK89
Monitor
LG 27gl850
OS
win10
Cuvaj 240-kata
 

loc geek

Gaining Experience
21 јуни 2015
153
55
Radovis
loc geek's setup  
Processor & Cooler
i7 4770k Cooler Deepcool Gammaxx 400
Motherboard
GA-Z87-HD3
Storage
WD 2x500gb 7200 rmp
PSU
Matrix 700w
RAM
DIMM 2x8GB DDR3 1600MHz SEITEC
Mouse
Gembird WIFI
Keyboard
Gembird WIFI
Monitor
Samsung LCD 47cm
OS
Windows 7 64 bit
Резервирај 120ката
 
  • Ја почнал/а темата
  • #9

Vlad944

On your way to fame
3 март 2015
366
770
Битола
240ката се повлекува од продажба,ќе продолжам со користење на истото.
Може клуч.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,643
Мислења
829,518
Членови
28,651
Најнов член
Mr.Fiki
На врв Дно