Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Проблем Gigabyte 1070 xtreme gaming

Siterce

Intern
26 ноември 2021
6
2
Ми треба помош околу Лед лентите на графичка gigabyte 1070 xtreme gaming некои не светат воопшто па се прашувам дали има можност да се сменат неможам нигде да најдам на гугл или пак резервни лед ленту за истата .
 

Nikola100

Unbeatable
30 септември 2019
4.266
4.247
Скопје
hackitfree.github.io
Ми треба помош околу Лед лентите на графичка gigabyte 1070 xtreme gaming некои не светат воопшто па се прашувам дали има можност да се сменат неможам нигде да најдам на гугл или пак резервни лед ленту за истата .
А има шанси трансплантација да се направи на неколку лед-диоди од друга обична лента ?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
47.241
Мислења
977.204
Членови
35.550
Најнов член
Provokator
На врв Дно