1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Проценка Gigabyte 1060 6GB Xtreme Gaming

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од Jokerski, 2 ноември 2018.

 1. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Купена пред 6 месеци, има уште година и пол гаранција, можеби и две. Незнам дали идеше со две или со три години.
  Дајте реална проценка, не е копана и едвај користена.
  Исправна, со комплет кутија.
   
 2. martin17

  martin17
  Gaining Experience

  92
  93
  2 Септември 2013
  Машко
  14 илјади мкд
   
  На Jovan2389 и Banjifiko им се допаѓа ова.
 3. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,638
  2,484
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  10k за брза продажба.
   
 4. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,405
  13,488
  23 Јануари 2008
  Манга
  13к
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  490
  438
  12 ноември 2013
  20K е нова во Анхоч. 14К мислам фер цена.
   
 6. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,638
  2,484
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Гледајќи по таа логика и 1070 G1 во Анхоч е 30к па еве си купив иста таква за 18К. Со гаранција до Јули 2019.
   
  На Psycore и gOJDO им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Jokerski

  Jokerski
  On your way to fame

  814
  733
  28 oктомври 2010
  Машко
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Kopana?
   
 8. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,638
  2,484
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Ако каже @gOJDO дека е копана тогаш е копана.
   
 9. VerifiedUsers Overlay
  Fredy

  Fredy
  Unstoppable

  844
  2,173
  12 oктомври 2014
  Машко
  Абе неможе така да гледаме на работите.Еве дечко од форумов начекал 1080ти за 25к.
  Према ова 1060кава треба 7к да ја процениме?
  онтопик - 220 еура

  Sent from my SM-G955F using Tapatalk
   
  Sonic.01, goce03 и на Jovan2389 им се допаѓа ова.
 10. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,638
  2,484
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  А како треба да гледаме на работите?
  970ка реално се шитка за 8-8500ден. 1060ката нека е за 50 евра поскапа заради 6те гига рам.. толку.
   
  На NikacXMKD му/ѝ се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  9,405
  13,488
  23 Јануари 2008
  Манга
  1060 6gb е 20% побрза графичка картичка од 970, грее и троши драстично помалку и над дупло е помоќна за VR содржини. Покрај перформансите има и фактот старост и експлоатираност. Има и многу битен фактор гаранција. А има и фактор популарност. Таа графичка кога не би бил пазарот пренатрупан со понуди на половни графички би ја проценил 16k, но со оглед на тоа ја проценувам 13k.

  A тоа копана-некопана е муабет за ценкање.
   
  На GGTT1, Sonic.01, Глупав и уште 3 други им се допаѓа ова.
 12. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  490
  438
  12 ноември 2013
  Не се сите како @gOJDO. :D
   

Сподели

Вчитување...