1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

GigaByte 1050 TI 4GB OC

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од igor_bef, 8 Јуни 2017.

 1. igor_bef

  igor_bef
  Gaining Experience

  110
  71
  21 Август 2011
  Машко
  Продавам практично нова фрафичка карта Gigabyte Ge Force 1050 TI 4GB OC.
  Картицата ја купив на 1ви јуни, но вчера(07.06.2017) ја уклучив за прв пат бидејќи компјутерот ми беше на сервис. За точниот модел прикаќив и слика. WP_20170608_001.jpg
  Цена: 9500 ден.
   
 2. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,919
  4,029
  28 oктомври 2008
  Извини што ќе ти улетам у огласов, ама имаш уште време да ја вратиш.
   
  На Zeddomazed и Boco1987 им се допаѓа ова.
 3. igor_bef

  igor_bef
  Gaining Experience

  110
  71
  21 Август 2011
  Машко
  Абе глупо ми е да му ја враќам... :)
   
 4. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,919
  4,029
  28 oктомври 2008
  Извини, да "му" ја вратиш? "Практично нова" купена пред осум дена ме наведе на заклучок дека е земена од продавница. Ако не е така, тогаш и цената не одговара... Како и да е, намерата ми беше да помогнам не да го расипам огласот. :)
   
  На Altair и Zeddomazed им се допаѓа ова.
 5. igor_bef

  igor_bef
  Gaining Experience

  110
  71
  21 Август 2011
  Машко
  Картицата е нова купена е од продавница од Револушн, со гаранција, само не знам како би можел да ја вратам??
   
  На Banjifiko му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Banjifiko

  Banjifiko
  Unbeatable

  2,919
  4,029
  28 oктомври 2008
  Лепо-фино, ќе ја спакуваш, ќе ги земеш гаранцијата и фискалната и ќе им ја однесеш. По закон не мораш ни да им образложуваш зошто ја враќаш, законот е на твоја страна:
  "Доколку купениот производ не одговара во однос на формата, големината, моделот, бојата, бројот или од други причини, освен во случај кога производот е изготвен по Ваша нарачка, истиот може да го вратите на трговецот во рок од 15 дена"
  Ако случајно се курчат па ако ти прават проблем слободно јави се во пазарна. Не му ја мисли, уште денес однеси ја.
   
  На Altair, StalkeR, Krkac и уште 8 други им се допаѓа ова.
 7. igor_bef

  igor_bef
  Gaining Experience

  110
  71
  21 Август 2011
  Машко
  Картичката е продадена на член од форумов. Може клуч!
   

Сподели

Вчитување...