• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GIF Avatar

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Админи, зашто неможам да ставам ГИФ слика како аватар?

Кога ќе ја upload-ирам, ми ја дава како стаична. Сим пробал со 10ци слики, па дури и AMD_fan пробуваше, али без успех.

Any help?
 

DynamicMK

Gaining Experience
11 април 2007
1,635
181
Јас користам анимиран гиф аватар и немав проблем при поставувањето.
Дај постирај ја сликата да ја видиме
 
  • Ја почнал/а темата
  • #5

HijackHacker

Gaining Experience
21 февруари 2008
5,108
297
www.gorjan.info
Да бре, сум пробувал ГИФ од 244кб да ставам.
Ево, сега работе.

Фала на сите!

topic may be closed
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,518
Мислења
845,837
Членови
29,316
Најнов член
Melisa.blanco
На врв Дно