1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

GG.mk S02E07: За доташките работи со DrDurex

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од Македонија' започната од IT.mk postBot, 24 ноември 2015.

 1. IT.mk postBot

  IT.mk postBot
  Вести од Портал

  1,543
  1,462
  5 Декември 2011
  [​IMG]

  Последната епизода на емисијата за игри GG.mk беше посветена на тетовска играчница; на популарната DotA 2 и интервјуто со DrDurex, стример на Twitch; на Star Wars Battlefront; на Tomb Rider и Fa. Но, имаше и уникатна премиера. Гораст за прв пат го водеше шоуто со наочари за вид, и можеби наочарите го натераа да го извлече гикот во себе и да се заинтересира за DotA 2… барем цели две минути. Погледнете го најдоброто македонско шоу за гејминг.


  Disclaimer: IT.com.mk е медиумски партнер на GG.mk бидејќи веруваме дека гејмингот е добро хоби, и сѐ почестo одличен е-спорт.


  The post GG.mk S02E07: За доташките работи со DrDurex appeared first on IT.mk.

  Оригинален текст http://it.mk/gg-mk-s02e07-za-dotashkite-raboti-so-drdurex/
   

Сподели

Вчитување...