1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

GG.mk S02E06: Ако ги споите Fallout, Starcraft и CoD, ќе експлодира светот!

Дискусија во форумот 'ИТ Вести од Македонија' започната од IT.mk postBot, 17 ноември 2015.

 1. IT.mk postBot

  IT.mk postBot
  Вести од Портал

  1,543
  1,462
  5 Декември 2011
  [​IMG]

  Ах есен! Идат празници и стартува нова гејминг сезона, која веќе има фантастични наслови предводени од Fallout 4, нова екстензија на Starcraft и нова Call of Duty: Black Ops 3. Овие игри се толку добри и толку профитабилни што ако некој ги спои, ќе експлодира светот, вели Гораст од GG.mk, единствената македонска емисија за игри која премиерно се емитува секој понеделник во 20:00 часот. И како што наликува на гејминг шоу, премирата оди на Тwitch.tv. Сите снимки може да ги погледнете подоцна на YouTube.

  S02E06 беше посветена и на носталгијата по старите добри времиња кога игри се играа со пријатели во интернет кафеа. Гостуваа Боки и Јане кои во 1998 година ја отворија „Седмица“, едно од првите гејминг кафулиња во Скопје. Денес играчниците се заменети со дигитални платформи како Steam, а со пријателите разговарате преку микрофон и слушалки, и ги гледате како нивниот виртуелен карактер.


  Disclaimer: IT.com.mk е медиумски партнер на GG.mk бидејќи веруваме дека гејмингот е добро хоби, и се почестo одличен е-спорт.


  The post GG.mk S02E06: Ако ги споите Fallout, Starcraft и CoD, ќе експлодира светот! appeared first on IT.mk.

  Оригинален текст http://it.mk/gg-mk-s02e06-ako-gi-spoite-fallout-starcraft-i-cod-ke-eksplodira-svetot/
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...