• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GForce 8400 GS проблем

  • Ја почнал/а темата
  • #1

vlatkorun

Intern
8 јуни 2007
633
14
Kupiv kompjuter pred dva dena so Samsung 19" LCD monitor i GForce 8400 GS so 512 DDR2 ram.Pri startuvanjeto na Windows koga se logiram mi izlvaat horizontalni linii po celiot ekran koi isceznuvaat koga ke se pojavi desktopo.Ali ne e samo toa slikata e celata so sneg na monitorot osobeno koga ke stavam nekoja potemna pozadina vednas se uocuva snegot.Go probav monitorot na drug kompjuter i se bese vo red cista jasna slika.taka da pretpostavuvam deka e do grafickata.Iskusil li i nekojdrug ovakov ist problem, go ima li nekoj reseno problemot.aj pisite
 

vik

Intern
14 април 2007
1,936
31
Чим ти е нов компјутерот одма да го вратиш оти мора да е под гаранција и нека го бидат таму и ако прај проблеми нека ти заменат се што треба. Ич да не му ја мислиш. Освем ако немаш ти нешто правено што можи да резултира со вакви "појави".
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Чим ти е нов компјутерот одма да го вратиш оти мора да е под гаранција и нека го бидат таму и ако прај проблеми нека ти заменат се што треба. Ич да не му ја мислиш. Освем ако немаш ти нешто правено што можи да резултира со вакви "појави".
Точно така. Зошто воопшто се двоумиш во што е проблемот. Одма да им го вратиш да си го одстранат проблемот. Си платил нов компјутер за уште од вториот ден да се соочуваш со хардверски проблем? Компјутерот во раце и на рекламација! :auto:
 
M

Mr.Alien

Гостин
YUP!
Шибај од кај си го купил. Инсталацијата не треба да им биде изговор. Ако треба, форматирај го пред нив и преинсталирај све живо, да се уверат на лице место. До графичката е проблемот.
 

MARTIN_MKD

Intern
27 ноември 2007
419
2
YUP!
Шибај од кај си го купил. Инсталацијата не треба да им биде изговор. Ако треба, форматирај го пред нив и преинсталирај све живо, да се уверат на лице место. До графичката е проблемот.
Така, така веднаш таму од кај си го купил немој да чепкаш ти нешто сам оти нема да ти ја важат гаранцијата. А некои "дилери" знаат и да ти увалат некој стар неисправен дел со причина можда ке помине. И не им давај они да ти инсталираат оти со таа инсталација, преинсталација знаат многу финти да прават само да ти земат пари.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,970
Мислења
853,714
Членови
29,608
Најнов член
aleksandra.sash
На врв Дно