1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Get image custom size [Wordpress]

Дискусија во форумот 'WordPress' започната од Fatal1ty_, 22 Јуни 2019.

 1. marv

  marv
  Practice makes perfect

  2,257
  1,545
  5 oктомври 2007
  Машко
  Генерално да, ти треба ХТМЛ, ПХП, Јаваскрипт (ЈКверу), и ЦСС.

  Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk
   

Сподели

Вчитување...