• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Гео-Рестрикции на фејсбук страна

  • Ја почнал/а темата
  • #1

conspiracy

Intern
27 април 2008
31
6
Поздрав , до пред месец дена живеев во Чешка и имав пристап до фејсбук страни , кога се вратив во Мкд , страните не постојат за мене , а на човек од Чешка се видливи. односно администраторот на страната валјда има ставено рестрикции во кој држави да се прикажува , а во кој не.
Дали некој знае како повторно да ги посетувам тие Фб страни од мојот личен профил. Пробав со ВПН али залудно..
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,680
Мислења
830,433
Членови
28,684
Најнов член
Doroti
На врв Дно