Generic Host Win32 process error

Arhil

Intern
8 август 2007
102
1
При стартување на интернет од МтНет после неколку минути се најува Generic Host Win32 Process Error.
Им се јавив на техничката подршка на МтНет првиот пат се јави еден господин и ми даде линк од подршката на Microsoft http://support.microsoft.com/kb/894391
па го симнав тој update и правам restart, повторно се конектирам и пак истата грешка. Вторпат се јавувам и се јави некоја госпоѓица и ми кажа дека тоа не е нивни проблем да си го решам сам проблемот. :S
Ако некој се има сретнато со ова или знае нека помага!
Благодарам однапред!
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Пробај со следниве 3 начини да го решиш твојот проблем:

Solution# 1:

1. Hop to ‘Run’ and open ‘Regedit’
2. Navigate to:
HKEY_LOCAL_MACHINE > SYSTEM > CurrentControlSet > Services > Browser > Parameters
3. Find the Key
Name: IsDomainMaster
and set
Data: False
4. Restart Your PC

Solution# 2:

1. Go to ‘Run’ and open ‘cmd’
2. Type ‘netsh’ in command console then press enter
3. Then type ‘winsock’ and press enter and then type reset
4. Restart Your PC

Solution# 3:

Get the LspFix and follow the steps as directed

Повеќе за ова погледни тука.
 

goodboy

Intern
12 јануари 2008
849
21
При стартување на интернет од МтНет после неколку минути се најува Generic Host Win32 Process Error.
Им се јавив на техничката подршка на МтНет првиот пат се јави еден господин и ми даде линк од подршката на Microsoft http://support.microsoft.com/kb/894391
па го симнав тој update и правам restart, повторно се конектирам и пак истата грешка. Вторпат се јавувам и се јави некоја госпоѓица и ми кажа дека тоа не е нивни проблем да си го решам сам проблемот. :S
Ако некој се има сретнато со ова или знае нека помага!
Благодарам однапред!


abe ako ne ti go rese taa gospogixca problemot sigurno nesto ke najdes na it :bravo::bravo:
 

Arhil

Intern
8 август 2007
102
1
Па верувам дека овде на овој форум има дечки што повеке знаат не само од таа госпоѓица туку и од ИТ тимот на Телеком!!!! BTW прашувам овде кај нас еден што работи во пошта дали имаш работено во Linux, тој одречно ми одговори НЕ јас никогаш немам работено во Linux само во Телеком имам работено :p
Позз
 

_BurneR_

Intern
26 април 2007
114
3
www.baltazar.com.mk
Овој проблем се решава и со Firewall користам Outpost и кога се појаве win32 го блокирам и продолжувам :D многу едноставно решение
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,045
Мислења
870,726
Членови
30,377
Најнов член
Alfonso
На врв Дно