• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Generic Host Process for Win 32 Services

 • Ја почнал/а темата
 • #1

salemicevski

Intern
13 октомври 2008
81
3
Ve molam ako moze nekoj da mi pomogne okolu slednava rabota mislam deka na site vi e poznata porakata "Generic Host Process for Win 32 Services". znam deka ima updatevo za ova megutoa pak istoto se pojavuva i ne mozam da pustam muzika se dodeka ne go retsartiram kompjuterot i posle pak istoto
 

Buzleski

Intern
12 септември 2008
86
1
Еднаш и јас се сретнав со овој прболем, после некое време поминато на интернет најдов решение, ама по извесен прериод пак ми се повтори истото. Мое мислење е само преинсталација на Windows.
 

Supporter

Gaining Experience
31 август 2008
850
141
Pa toa se pojavuva zatoa sto nemas FIrewall. :) Ako sakas da ne ti izleze mozes da upotrebis nekoj FIrewall. Ili Cellosen antivirus . Ti preporacuvam Kaspersky ili NOD32. Pa Na Firewall ke ja aktiviras da ja brani fajllot svchost.exe :) I nema da imas problemi. :)
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Оди во делот барај има 4 вакви теми отворено следниот пат разлистајте малце по форумов пред да отворите некоја тема. Се работи зa update на windows после тој Update се ќе си биде ок.
 

Stane

Gaining Experience
4 октомври 2007
2,497
77
@Comander човеков вика дека пробал со апдејт,ама не го решил проблемот,па бара друго решение,ама не е можно да не можеш да го решиш проблемот со апдејт,јас истиот проблем го имав,и го решив со апдејт,нешто си згрешил :ermm:
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
Sorry my bad... малце сум ненаспан и читам со gausin blur filter, така да се извинувам. Али побарај у другите теми имаше повеќе начини како да се среди овој проблем
 

TheWizzz

Intern
1 ноември 2007
123
3
како прво нов е на форумот, па немора замерка дека не побарал, ама за друг пат нека си знае :), a како второ пробај со апдејтовите на hijackhacker мислам дека ке помогнат, не е тешко да се реши овој проблем, се знае дека е "редовен", ама има решение...кажи што ке направиш, ако не успее да прочепкаме на гугл...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #9

salemicevski

Intern
13 октомври 2008
81
3
Ve molam ako moze nekoj da mi pomogne okolu slednava rabota mislam deka na site vi e poznata porakata "Generic Host Process for Win 32 Services". znam deka ima updatevo za ova megutoa pak istoto se pojavuva i ne mozam da pustam muzika se dodeka ne go retsartiram kompjuterot i posle pak istoto. A inace i preinstalacija ne pomaga i stvarno ne mi e jasno sa da napravam. Ali ne e ni do antivirusot zatoa sto go imam avast na dva komjutera i na edniot nema problem a drugiot go pokazuva ovoj problem.ajde pisete nesto. Odnapred blagodaram
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

salemicevski

Intern
13 октомври 2008
81
3
Drugar taj update ne biva 100 pati probav i pak istoto go pokazuva. nekoja druga ideja ako imas pisi slobodno
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
Drugar taj update ne biva 100 pati probav i pak istoto go pokazuva. nekoja druga ideja ako imas pisi slobodno
Разгледај убаво, мора спрема тоа решение да го решиш. Убаво има објаснато таму. Доколку не ти е мака прочитај убаво све по ред па ќе видиш дека ќе се најди чаре. Тоа ти е официјално решение од Мајкрософт. :)
 
 • Ја почнал/а темата
 • #14

salemicevski

Intern
13 октомври 2008
81
3
Ај само уште нешто ме интересира можеби сум досаден али морам да прашам. Дали има некаков ефект да го инсталирам апдејтот во safe mode затоа што јас го инсталирав директно во windows?
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
 • Ја почнал/а темата
 • #18

salemicevski

Intern
13 октомври 2008
81
3
иначе ми кажаа и дека има шанси и да е вирус некој па ме интересираат повише мислења. и за safe mode ме интересира дали има ефект да инсталирам таму
 

super_hacker

Баниран/a
2 април 2008
1,333
68
иначе ми кажаа и дека има шанси и да е вирус некој па ме интересираат повише мислења. и за safe mode ме интересира дали има ефект да инсталирам таму
Не е вирус! Ти кажувам од лично искуство, бидејќи додека користев Прозорци без стакло ХР (Windows XP), го имав истиот проблем, дури и при свежо преинсталиран и преформатиран. Проблемот е што Прозорциве без стакло, иако немаат стакло, сепак имаат големи дукпи (Windows Bugs)! Ете ти дадов решение и испробај го. Исто така можно е огнениот ѕид што ги гори прозорците без стакло (Windows Firewall) да ти прави проблеми. Провери!
 

BaDcopY

Intern
15 декември 2008
65
8
spusti si Malwarebytes Anti-Malware i pusti go neka skenira.. Ke go popravi problemot.. I jas imav isti problem ova 3avrsi rabota
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

salemicevski

Intern
13 октомври 2008
81
3
луѓе помагајте овој generic host 32 од памет ме извади. не сака никако да се тргне пробав и со update i windows s.p.3 и уште шо не пробав и не сака. кажувајте лек за тоа :(:(
 

dimeski

Intern
29 август 2008
11
0
Istiot problem go imam i jas, samo sto posle pojavuvanjeto na porakata mi se "rushi" internet konekcijata ( ADSL) , nema soobrakaj i moram da go resetiram PC-to.Ako probam da napravam disconect na ADSL-konekcijata , samo kratko ke trpene i pak ostanuva vklucena , no bez internet - soobrakaj..
Inaku i 3-4 preinstalacii ne pomognaa, isto i SP 3 na sekoja.Imam nekoj virus , vo instalacionite programcina , pa sega narednata instalacija ke ja napravam so novi programcina od drug PC, pa da vidime.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #23

salemicevski

Intern
13 октомври 2008
81
3
ее кај мене блокира компкутерот и го губи звукот се додека не го рестартирам.али не знам баш дали е до програмчиња затоа што прееска го форматирав компјутерот и веднаш излезе пораката значи немаше ни драјвери ни ништо
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,339
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно