• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

GeNeRaTor -Stip

Статус
Затворена за нови мислења.
  • Ја почнал/а темата
  • #1

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
Оф топик:
Дали вие свакате дека сте преокупирани со критикувања на мене од кој половина се чисти глупости и ги пишувате само затоа што немате што да правите.
Затоа, ке ми помогнете или не ???
Нели сваќаш дека веќе трпението кај сите е при крај???Незнам како админите трпат али јас ќе го скршам мразот и нешто ќе то речам.Прво престани више еднаш да се декларираш како сезнајко пошто условно кажано појма немаш.Ти си еден основец кој сега наскоро ќе го завршиш основното образование и преминуваш на повисок степен на образованије итн.Со ова што постојано што го повторуваш дека се знаеш всушност правиш будала од себе бидејќи викаш дека се знаеш а уствари прашуваш некои банални работи кои теоретски би требало да ги знаеш(така се декларираш).:LOL:Не е срамота да незнаеш срамота е да викаш дека знаеш а всушност пред повеќе од 1,603 членови докажуваш дека незнаеш.Буквално јас ова однесување би го нарекол ЛИГАВЕЊЕ и немој да се навредиш пошто навистина е така.Да знаеше се ние би требало да те прашуваме за нешто што незнаеме а не да правиш стереотипи итн.Мислам дека претера и овој пост немој да го сватиш како исмејување или нешто навредливо се убедувам да ти укажам некои работи.Се надевам дека ме разбираш мене и останатите и се надевам дека ќе престанеш во фразата Се знам.:lut2::lut2:Навистина ми е прегуглава од таквите што се небо се качуваат со фалбите а врска немаат.Се надевам дека админите нема да го избришат постот се обидов да ги воздржам емоциите и се надевам дека конечно ќе ја разбереш суштината на се ова.:bye1:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit
Не е срамота да незнаеш срамота е да викаш дека знаеш а всушност пред повеќе од 2000 членови(не ме фаќајте за збор не сум сигурен ако сум грешка исправете ме) докажуваш дека незнаеш.
Членови: 1,603 :LOL::LOL:
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Ја ме ја бре не фалам, тука сум. Шо за џабе отверате тема.

П.С. Татко ми работе во емуцот. :LOL::LOL::LOL::LOL:
 

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Дали вие свакате дека сте преокупирани со критикувања на мене од кој половина се чисти глупости и ги пишувате само затоа што немате што да правите.
Затоа, ке ми помогнете или не ???

Да знаеш добро, дека 50% од членовите кои се активни на форумов се дупло поголеми од тебе, и се далеку поискусни во секој поглед. Премногу си земаш право, а твоиве мислења може да се сметаат за навреда. Прекини.
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Ај мош некој ден ке се видеме. :LOL:. Ке се запишувам емуц информатика.

Сега да преминеме на главното.
Што пагате на мое ниво. Од како прво мојот пост не значеше дека знам се туку свакате што сакам да кажам. Ке ме натерате да го избришам постот и ако сакате ке ви кажам што знам за компјутери. И тоа не се однесуваше на 1600 членови туку на тие 3-4 што ме критикуваа. Сакам да кажам од еден пост и од една страна заклучивте се за мене. Незнам ни зашо ја отворите темава само знам дека беше буквално за џабе. Добро ај разбирам во Боречки Клуб е и не би било фер да не пишувам ништо во моја одбрана и мислам дека може да се затворе оти нема друго што да се пише.

П.С. Татко ми предава математика (Драги Илиев)
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ке ме натерате да го избришам постот и ако сакате ке ви кажам што знам за компјутери.
What's done is done my friend. :rolleyes:
Џабе е сега и да го избришеш тој пост. Самиот им даде повод на сите да те критикуваат. Единствено потруди се со добри и квалитетни постови да им докажеш на сите дека не се во право. :bravo:
That's the right and only way! ;)
 
  • Ја почнал/а темата
  • #14

filipvselena

Gaining Experience
7 април 2007
2,802
78
ПС Ја не ја отварав темата админите ја премистиле навака хех не ми предава татко ти
 

Marko

Баниран/a
16 јануари 2008
106
1
Сега да преминеме на главното.
Што пагате на мое ниво. Од како прво мојот пост не значеше дека знам се туку свакате што сакам да кажам. Ке ме натерате да го избришам постот и ако сакате ке ви кажам што знам за компјутери. И тоа не се однесуваше на 1600 членови туку на тие 3-4 што ме критикуваа. Сакам да кажам од еден пост и од една страна заклучивте се за мене. Незнам ни зашо ја отворите темава само знам дека беше буквално за џабе.
Да беше само еден. Битно е, да сватиш дека си погрешил, бидејќи на грешки се учи. :bravo:
 

Alexandar

Gaining Experience
21 мај 2007
2,514
90
Темата јас ја отворив, префрлајќи го постот од filipvselena од темата за креирање на инсталационен фајл. Забележав дека има многу постови против GeNeRaTor -Stip и затоа решив да ја отворам темава. Се што имате да кажете за него, кажете тука, се што ви смета од негова страна изнесете и избегавајте да постирате постови од тој тип во некои други теми.
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Ај веке кога сме во Боречки Клуб искористите шанса да ме критикувате за сликите и позадините што ги направив во фотошоп на страните:
http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=3387
http://it.com.mk/forum/showthread.php?t=443&page=4
Кажите ми што би можел да подобрам.(пишите тука)
Боречки клуб Имате проблеми со некој член? Именувајте го во оваа тема и искажете му ги чувствата или објаснете му две-три работи.
A за темите во линковите, критики и мислења за давајте соодветно во темите.
 

pipo

Intern
10 април 2007
104
1
Темата јас ја отворив, префрлајќи го постот од filipvselena од темата за креирање на инсталационен фајл. Забележав дека има многу постови против GeNeRaTor -Stip и затоа решив да ја отворам темава. Се што имате да кажете за него, кажете тука, се што ви смета од негова страна изнесете и избегавајте да постирате постови од тој тип во некои други теми.
искрено ако наминам накај штип лично ќе го посетам да се истресам малце на него пошо ме потсеќа на 2ца членови (1 уствари) кој нонстоп купуваше и продаваше сам на себе итн. итн итн....:lut2::lut2::lut2::lut2::ua:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
искрено ако наминам накај штип лично ќе го посетам да се истресам малце на него пошо ме потсеќа на 2ца членови (1 уствари) кој нонстоп купуваше и продаваше сам на себе итн. итн итн....:lut2::lut2::lut2::lut2::ua:
Ееееех да беше само еден таков што сам си продава на себе. :lut2::ua:
 

GeNeRaToR

Intern
20 јануари 2008
538
7
Јас не си продавам сам на себе работи. Пред да пишеш нешто види дали е точно. А иначе да има 2-3 на овој форум што сами од себе купуваа.
 

Commie

Gaining Experience
27 октомври 2007
4,717
218
www.foxmediahouse.com
искрено ако наминам накај штип лично ќе го посетам да се истресам малце на него пошо ме потсеќа на 2ца членови (1 уствари) кој нонстоп купуваше и продаваше сам на себе итн. итн итн....:lut2::lut2::lut2::lut2::ua:
И каква врска имаше овој твој пост со Генератор? Мислам, јас немам забелажано да продава нешто сам на себе:zbunet3:
 

AMD_fan

Gaining Experience
10 ноември 2007
3,646
139
Јас не си продавам сам на себе работи. Пред да пишеш нешто види дали е точно. А иначе да има 2-3 на овој форум што сами од себе купуваа.
A кој рече дека ти си продаваш сам на себе? :zbunet2:
Баш на тие 2-3 корисници мислев.
И каква врска имаше овој твој пост со Генератор? Мислам, јас немам забелажано да продава нешто сам на себе:zbunet3:
COMANDER got the point. :bravo:

GeNeRaToR, горниот пост не се однесуваше на тебе. :bye1:
 

pipo

Intern
10 април 2007
104
1
A кој рече дека ти си продаваш сам на себе? :zbunet2:
Баш на тие 2-3 корисници мислев.

COMANDER got the point. :bravo:

GeNeRaToR, горниот пост не се однесуваше на тебе. :bye1:
апсолутно се разбираме но слабо со другиве нешто :bravo:
 

386ka

Gaining Experience
22 декември 2007
2,365
194
Se soglasuvam deka GeNeRaTor-Stip ja pretera, no mislam deka ne sakase taka da bide. Dajde mu na coekot sansa da se pokaze kako sto treba, BTW ban ne e resenieto! Vi teknuva so se slucuva so kupo/prodavacot koj poradi retki mentalni bolesti se pretstavuva kako prodavac i kupuvac u isto vreme? Samo mal del od negoviot asortiman na korisnicki iminja: sangaimikiri, marjan_ku, orce, orce bratela. GeNeRaTor-Stip ne spaga vo tie luge, seuste e dete.Toj treba samo da bide poveke samokriticen, a so tek na vreme sam ke svati kolku znae, a uste kolku treba da uci. Nikoj ne se rodil so znaenje pa zatoa cel zivot se uci!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,751
Мислења
856,676
Членови
29,749
Најнов член
dukata
На врв Дно