1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Генерална дискусија за телефони

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од mviktors, 9 Јануари 2017.

 1. mviktors

  mviktors
  Practice makes perfect

  940
  1,286
  25 oктомври 2012
  Машко
  Многу добар на изглед, со здравје да си го користиш! Од каде и колку? Ако не те мрзи пиши некој збор каква е камерата во споредба со г4.
   
 2. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Првичната замислата беше да се купува mi5 ама не добив фидбек од мејкерот, а искрено не ми се чекаше па се решив на P9. На изглед ( надворешно ) телефонот е фантастичен метално тело супер екранче и модел со плава боја (каква и што сакав) + EUMU-то е доста интересно и забавно. Камерата не сум ја тестирал се уште, а главна причината поради која и го зедов телефонот е токму камерата која изгледа моќно. Земено од телеком цена стандард ( 2 години гаранција) а споредбата со Г4 ќе направиме со тек на време, вака од прва не можам да кажам многу освен дека како уред е помал но маркетиншки по-спакуван од Г4 ( од кутија која е 3 пати поголема, па до телото на самиот телефонот се до EMUI-то ). Камерата на Г4 ми беше рамна на DSL па се надевам и оваа нема да потфрли :)
   
  Последна промена: 9 Јануари 2017
  На psyside, Krkac, DaVoRkNe и уште 3 други им се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,031
  26,747
  4 Септември 2008
  Бидејќи во темата каков телефон користите во моментот не e препорачлива дискусија за уредите, еве една тема каде што може да се збори за било кој и да се споредуваат телефони, значи слободна дискусија.
   
  Последна промена: 10 Јануари 2017
 4. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,122
  1,266
  25 ноември 2014
  inb4 и оваа тема е iphone vs android/samsung
   
  boro1, esquimaux и на Astraion им се допаѓа ова.
 5. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,031
  26,747
  4 Септември 2008
  Ја отворив темава и пак ги дава преместените мислења како уводни наместо моето, а неможе да се сортираат по ред, ццц.
   
  На Arioth му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Isak Keyten

  Isak Keyten
  Practice makes perfect

  1,122
  1,266
  25 ноември 2014
  Tие се тие напредни XenForo можности
   
  На [email protected]@[email protected]@N и psyside им се допаѓа ова.
 7. DarkEnchanter

  DarkEnchanter
  Practice makes perfect

  1,760
  1,250
  17 Август 2014
  Машко
  Епа според време ги сортира


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 8. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,031
  26,747
  4 Септември 2008
  Нема поглупо.
   
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,031
  26,747
  4 Септември 2008
 10. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
 11. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,031
  26,747
  4 Септември 2008
  Тоа е само 1 дел од споредбата. Се зема како целост видеото, експозиција, lowlight, бои, шум, детали, и нормално цената у предвид.
   
 12. architect

  architect
  Unstoppable

  1,938
  2,317
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  мене лично во видео највеќе ми пречи тресењето, се друго можам да го преживеам :D
   
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,031
  26,747
  4 Септември 2008
  Па и таму си утнал скроз, имаше најмалце 2 наврати каде iPhone-от беше како вибратор и неможеше да се фокусира во споредба со Op3T, од друга страна OP3T има проблем со дишење, искача и влага во фокус.
   
  Последна промена: 22 Јануари 2017

Сподели

Вчитување...