• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Проценка Gembird 2 (two) * JPD-FFB-M Gamepad(s)

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
687
402
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Имаат сентиментална вредност, ги купи помлада сестра кога таа работеше, а јас не.

Може некој (постраствен PES) играч ќе им се радува...
Така стојат во кеса, два-трипати (буквалнно) вклучени
(можеби ме измориja тогаш .dll финтите окулу таа верзија на PES, а и друштво не се појави на PES (1наш) )
(после тоа од Данска ми праќаа за нив PS3, кое мистериозно го снема некаде во Словенија)
Кутии не чувам, иако сеуште чувам за Bluetooth dongle-то

Моделот е наведениот, се работи за пар, а еве и слика.

NOTE: акo се проценат за "поефтини од карго" може ќе ги пратам џабе на @Psycore, така да без скриени намери...
 

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
550
555
Скопје

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,107
8,299
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
500 Комплет
 

Oktar

Epic
23 октомври 2012
3,940
12,043
Skopje
Oktar's setup  
Processor & Cooler
Intel® Core™ i7-8700k + Noctua NH D14
Motherboard
Asus Prime Z370-A
Storage
SM951 256 + PM981 512 + 850 Pro 512 + 840 Evo 250 + WD Blue 1TB + WD Red 2TB + WD Red 3TB
PSU
Cooler Master Vanguard v850
RAM
Kingston HyperX Predator 2x16GB Kit (2x8GB) DDR4 3200MHz
Video card
Asus Strix GTX1080
Case
BeQuiet Pure Base 600
Mouse
Logitech MX Master 2s
Keyboard
Razer Blackwidow Lite
Monitor
Dell U2515H
OS
Windows 7 + MacOS
  • Ја почнал/а темата
  • #8

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
687
402
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
  • Ја почнал/а темата
  • #9

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
687
402
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
бидејќи "не извади" никој подобра приказна од мојата, ќе си останат по дома, ќе чекаат да порасне Внукот...
 
  • Ја почнал/а темата
  • #10

Глупав

Gaining Experience
20 април 2008
687
402
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Внукот брзо порасна и се реши за Nintendo и PS... дадени се GamePad-овите на едни Аеродромци... (благодарам за проценките и муабетот)
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,589
Мислења
821,378
Членови
28,245
Најнов член
slavkovski
На врв Дно